موضوعات داغ

متخصصان ‌دانشگاه علوم پزشکی ‌و ‌شهید چمران اهواز ‌کیت تشخیص ویروس ‌کرونا ‌را طراحی کردند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: کیت تشخیص ویروس منحوس کرونا با همکاری مشترک دو تیم از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی اهواز و گروه ژنتیک دانشگاه شهید چمران اهواز طراحی شد

به گزارش آوای کارون منصور امین در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: کیت تشخیص ویروس منحوس کرونا با همکاری مشترک دو تیم از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی اهواز و گروه ژنتیک دانشگاه شهید چمران اهواز طراحی شد.

وی با اعلام این خبر خوب اظهار داشت: با توجه به نیاز مبرم به این کیت تشخیصی و با توجه هزینه های بالای آن با تلاش‌های جهادگونه اساتید، این کیت زیر نظر اساتید و از سوی صادق قیصری دانشجوی کارشناسی ارشد ژنتیک طراحی و هفته آینده پس از تایید وزارت بهداشت روانه بازار می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تولید انبوه و بومی، قیمت پایین(یک سوم قیمت نمونه چینی)، دارای بالاترین استانداردهای طراحی از مزیت های این کیت تشخیصی است

وی ادامه داد: این کیت مطابق با استاندارهای سازمان بهداشت جهانی طراحی شده و بالاترین استانداردها را دارد. این کیت بومی برخلاف نمونه چینی که دارای درصد خطا (۳۰ درصد) است، دارای بالاترین کیفیت تشخیصی است.

امین با اشاره به اتمام طراحی این کیت تشخیصی،گفت: این کیت برای اخذ استانداردهای وزارت بهداشت این هفته به تهران ارسال می‌شود. درصورت اخذ تاییدیه وزارت بهداشت این آمادگی را داریم که از هفته آینده این کیت بومی را به تولید انبوه برسانیم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: تشخیص یکی از اصلی‌ترین راه های مبارزه با این ویروس است. اگر تشخیص درست صورت گیرد حلقه انتقال و نشر ویروس متوقف می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن