موضوعات داغ

چرا باید در‌خانه بمانیم؟

به گزارش خبرنگار آوای کارون؛ ویروس کرونا چه آزمایشگاهی باشد چه بدلیل خوردن مورچه خوار یا خفاش توسط چینی ها تاکنون ۱۱۳۶۴ نفر از هموطنان مان را آلوده و ۵۱۴ نفر را نیز به کام مرگ فرستاد.

 

شایع‌ترین علائم ابتلا به خانواده ویروس‌های کرونا عبارت بودند از: مشکلات تنفسی، تب، سرفه و کوتاهی و تنگی نفس. در موارد شدیدتر، عفونت ناشی از ویروس‌های این خانواده موجب التهاب ریه، سندروم تنفسی حاد، نارسایی کلیه و… که موجب سرازیر شدن سیل عظیمی از مردم به سمت بیمارستان ها بود.

 

ساده ترین راه انتقال ویروس تماس با فرد ناقل یا عدم رعایت فاصله لازم با او می باشد. پیش از این نیز اعلام شده بود ۳ مرکز گسترش و شیوع ویروس کرونا، بیمارستان ها، پمپ بنزین ها و سوپرمارکت ها هستند.

 

 

اما نکته مهم اینجاست، تا این لحظه هیچ واکسن، شربت یا دارویی برای کشف این بیماری ساخته نشده است و حتی در صورت داشتن علائم کرونا و مراجعه به بیمارستان، صرفاً باید یک قرنطینه ناخوشایند بیمارستانی را تجربه کنید.

 

پزشکان و پرستاران نیز علیرغم تلاشی که انجام می‌دهند، نمی‌توانند فضای مطلوبی برای بیمار بوجود آورند و با وارد شدن استرس به بیمار ممکن است صدمات جبران ناپذیری به وی وارد کنند.

 

نکته دیگر انکه حریرچی معاون وزیر بهداشت که خود نیز مبتلا به کرونا شده، گفت:  «اگر مردم رعایت نکنند و مشکل را شوخی بگیرند، این بیماری ممکن است حتی تا آخر اردیبهشت و حتی تا خرداد مزاحم  ما باشد و تعداد زیادی را مبتلا کند.»

در واقع تنها امید وزارت بهداشت برای درمان این بیماری نیز ماندن مردم در خانه و رعایت مسائل بهداشتی است.

 

در پایان توصیه‌های استاندارد برای پیشگیری از گسترش کووید-۱۹ : مانند شستن منظم دست‌ها به مدت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه و پختن کامل گوشت و تخم‌مرغ؛ و عدم تماس نزدیک با افرادی که علائم بیماری‌های تنفسی چون سرفه و عطسه دارند، را وقتی مرور می‌کنیم می‌بینیم، هنوز بهترین و کم هزینه ترین راه پیشگیری از این ویروس قرنطینه خانگی می باشد.

 

به قلم :مهدی بهزادی ۲۳اسفند۱۳۹۸

مدیر مسئول پایگاه خبری خوزتاب

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن