موضوعات داغ

۲ سیلاب ورودی به خوزستان توسط سدهای دز و کرخه مهار شد

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق استان خوزستان از مهار دو سیلاب در سدهای دز و کرخه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد

 

به گزارش آوای کارون ، داریوش بهارلویی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دو سیلاب ورودی به استان خوزستان امروز توسط سدهای دز و کرخه مهار شد، میزان ورودی ساعتی در این دو سد از ۱۵۰۰ مترمکعب بر ثانیه گذشت که در مخزن سدهای مذکور تعدیل و مهار شد.

وی افزود: دومین سامانه از روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه وارد می‌شود که شدت متوسطی دارد و مدل‌ها و برآوردها نشان می‌دهند که سیلاب حاصل از این سامانه نیز مهار خواهد شد.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق استان خوزستان ادامه داد: از ابتدای سال آبی تاکنون ۵ سیلاب در حوضه و سد کرخه، سه سیلاب در حوضه سد دز و دو سیلاب در حوضه سد کارون تاکنون به‌طور کامل مهار شده به‌گونه‌ای که خوشبختانه در پایین‌ دست هیچ گونه آثاری نداشته است.

بهارلویی عنوان کرد: امیدواریم تا پایان تمامی سیلاب‌های بزرگ و کوچک حوضه‌ها مهار گشته و مردم استان خوزستان در شرایط نامناسب فعلی دچار رنج و محنت بیشتری نگردند. تمامی تلاش مجموعه سازمان آب و برق استان خوزستان در همین راستا بوده و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌ شده است.

براساس مدل‌های هواشناسی و پیش‌بینی‌های صورت گرفته سامانه بارشی در راه استان خوزستان و استان‌های بالادست آن خواهد بود که احتمال وقوع سیلاب دور از انتظار نیست.

در فروردین‌ماه سال گذشته خروجی سد کرخه به بیش از ۲ هزار مترمکعب بر ثانیه و خروجی سد دز نیز به بیش از سه هزار مترمکعب بر ثانیه رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن