موضوعات داغ

آخرین اخبار کرونا در خوزستان؛ اعمال تمهیدات سختگیرانه در سراسر استان

با تسریع شیوع بیماری کرونا در خوزستان همزمان با سراسر کشور تمهیدات سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از تردد مردم در شهرهای خوزستان اتخاذ شده است

به گزارش آوای کارون ، براساس آخرین آمار اعلام شده تاکنون ۶۱۰ مورد مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی شده و این آمار تساعدی مسئولان را به اتخاذ تصمیمات سختگیرانه‌تری وا داشته است.

انسداد جاده اهواز-شوشتر

بخشدار میان‌آب شوشتر گفت: جاده ورودی شوشتر از سمت اهواز در محدوده روستای بندقیر از روز شنبه نهم فروردین تا اطلاع ثانوی بسته شد.
وی با اشاره به اینکه این تصمیم با هماهنگی مسئولان مربوطه و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده ، افزود: به رانندگان با پلاک غیر شوشتر توصیه می شود که به هیچ عنوان قصد عزیمت از این مسیر را نداشته باشند چرا که ماموران آنها را  به مبدا برگشت می دهند.

تعطیلی بازار بندر امام خمینی و پلمب ۱۲۰ واحد صنفی

رئیس دادگستری بندر امام خمینی(ره) گفت: ۱۲۰ واحد صنفی غیرضرودی در بندر امام خمینی(ره) به علت عدم رعایت مصوبات شورای تامین، با همکاری نیروی انتظامی و نظامی پلمب شد.
وی افزود: طبق مصوبات شورای تامین شهرستان، فقط واحدهای صنفی فروش اقلام خوراکی، سوپرمارکت‌، نانوایی، قصابی حق ارائه خدمات را دارند.
رئیس دادگستری بندر امام خمینی(ره) در ادامه تاکید کرد: در صورت فک غیرقانونی پلمب، ضمن بازداشت متخلف، در راستای ماده۵۴۳ قانون مجازات اسلامی، اقدام می‌شود.
وی افزود: دادگستری هیچ مماشاتی با افرادی که سلامت مردم عزیز بندرامام خمینی(ره) را به خطر بیاندازد، انجام نمی‌دهد و اقدام برای رصد و پلمب واحدهای صنفی غیرضروری ادامه دارد.
هلالی‌زاده در پایان گفت: با وجود کاهش درآمد واحدهای صنفی غیر ضروری، ولی چاره‌ای جز این نداریم و انتخاب بین شرایط بین بد و بدتر است.

فعالیت‌های صیادی بندر هندیجان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

فلامرز مزارعی رئیس اداره شیلات هندیجان اظهار داشت: با مصوبه شورای تأمین و در جهت کنترل ویروس کرونا و محافظت از همه صیادان عزیز کلیه فعالیت‌های صیادی تعطیل‌شده و از صیادان عزیز درخواست حضور در منزل را داریم و از هرگونه ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

وی افزود: جمعیت زیادی از مردم شهر هندیجان به فعالیت‌های صیادی می‌پردازند و با انواع شناورها از لنج صیادی، قایق‌های صیادی و لنج های تجاری به دریا می‌روند تا هرکدام بتوانند معیشت خود را تأمین کنند؛ اما با توجه به شیوع بیماری کرونا شورای تأمین شهرستان تصمیم گرفت برای حفظ سلامتی صیادان تا اطلاع ثانوی این فعالیت‌ها را ممنوع اعلام کند تا زنجیره این بیماری قطع شود.

رئیس اداره شیلات هندیجان بیان کرد: با توجه به فصل صید و صیادی در هندیجان و کسب معیشت صیادان امیدواریم مردم عزیز همکاری خوبی با همدیگر داشته باشند و این بیماری کنترل و از بین رود تا صیادان بعد از پیک اول این بیماری به شغل خود برگردند.

اعمال قوانین شدیدتر در ۴ شهر قرمز کرونایی خوزستان

غلامرضا شریعتی در نشست شورای تأمین استان پیرامون اقدامات اجرایی طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در راستای دستورالعمل کشوری طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» در کل کشور برای کنترل بیماری ناشی از ویروس کرونا شورای تأمین استان برای تبادل‌نظر، هماهنگی و بومی‌سازی این دستورالعمل تشکیل و تصمیمات مهمی در این راستا اتخاذ شد.

وی افزود: مقرر شده در شهرها فقط افراد بومی ساکن مجاز به ورود به این شهر باشند و از ورود افراد غیر ساکن جلوگیری می‌شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: نحوه شناسایی افراد با کارت ملی، پلاک خودرو و بیمه‌نامه خودرو انجام خواهد شد.

شریعتی تصریح کرد: همچنین مدارس، دانشگاه، پارک‌ها، بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی که محل تجمع هستند، تا پایان طرح تعطیل خواهد بود.

وی بیان کرد: اصناف مشاغلی که مربوط به مواد غذایی هستند و قبلاً اعلام شده باز هستند اما سایر موارد تعطیل هستند و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد فرد یا افرادی با انجام کاری خلاف بر قوانین وضع شده فعالیت کند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: برگزاری هرگونه مراسم شادی، فرهنگی، مذهبی و تشییع‌جنازه‌ها ممنوع است و با متخلفان برخورد قضائی می‌شود.

استاندار خوزستان در خصوص روز طبیعت و ۱۳ فروردین نیز در همین هفته جلسه می‌گیریم و تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

ورود گردشگران به مناطق حفاظت شده محیط زیست خوزستان ممنوع شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: ورود گردشگران به مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت این اداره کل، به منظور جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ممنوع است.

محمد جواد اشرفی اظهار داشت: این تصمیم در راستای کنترل و مهار  بیماری کرونا، قطع زنجیره انتقال و جلوگیری از ازدحام شهروندان در مناطق تحت مدیریت و تفرجگاه‌های طبیعی اتخاذ شده و در این راستا از ورود افراد به مناطق حفاظت شده، پناهگاه‌های حیات وحش، تالاب‌ها و اثر طبیعی ملی تا اطلاع ثانوی جلوگیری می‌شود و هیچگونه مجوزی برای ورود به این مناطق تحت مدیریت صادر نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه ساله با شروع فصل بهار علاقه مندان به طبیعت و گردشگران زیادی از مناطق تحت مدیریت استان بازدید می‌کردند، افزود: به دلیل شرایط ویژه پیش آمده و شیوع ویروس کرونا ورود به مناطق تحت مدیریت تا اطلاع ثانوی به ویژه در ۱۳ نوروز ( روز انس با طبیعت) ممنوع خواهد بود.

ادارات شادگان ، آبادان ، ماهشهر،ایذه و شوشتر تا ۱۵ فروردین تعطیل شدند

اداره‌ها و دستگاههای اجرایی شهرستان‌های شادگان ، آبادان ، ماهشهر ، ایذه و شوشتر در راستای قطع زنجیره کرونا تا ۱۵ فروردین ماه جاری تعطیل شدند.

فرمانداران شهرستان های شادگان ، آبادان ، ماهشهر ، ایذه و شوشتر با صدور اطلاعیه هایی اعلام کردند به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمام ادارات این شهرستان ها تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل هستند.

بنا به این اطلاعیه ها بانک‌ها، مراکز عملیاتی، دستگاه های خدماتی و امدادی، مراکز بهداشتی درمانی و آتش نشانی در این مدت تعطیل نمی باشند.
در این اطلاعیه ها از شهروندان خواسته شده در منازل بمانند تا زنجیره بیماری کرونا قطع شود.

ورود افراد غیربومی به دزفول ممنوع است

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: به منظور مبارزه با بیماری کروناورود افراد غیربومی به شهرستان دزفول ممنوع است.

امید بن عباس در نشست ستاد مبارزه با بیماری کرونا در محل بسیج ناحیه مقاومت دزفول افزود: پس از شناسایی پنج خوشه اصلی که بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در شهرستان دزفول داشته‌اند از شب گذشته عملیات ضدعفونی اماکن و معابر عمومی این مناطق به صورت جدی تر آغاز شده است.

وی افزود: به دلیل نامشخص بودن منشاء شیوع ویروس در مناطق مختلف، باید ارتباطات اجتماعی به صورت چشمگیری کاهش یابد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهارداشت: با توجه به افزایش روند شیوع کرونا در دزفول این اقدامات از امروز به صورت جدی تر و با شدت بیشتری انجام می‌شوند.

وی افزود: طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره انتقال بیماری حداقل تا ۱۵ فروردین ماه اجرا خواهند شد و  تمدید زمان اجرای این طرح‌ها منوط به صلاحدید ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن