بهداشت و سلامت
موضوعات داغ

پزشکان عمومی در خوزستان مجاز به تجویز سی‌تی‌اسکن ریه برای بیماران شدند

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای کارون، مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان خبر داد: پزشکان عمومی در خوزستان با توجه به شیوع بیماری کرونا می‌توانند سی‌تی‌اسکن ریه برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی تجویز کنند.تا پیش از این تنها پزشکان متخصص مجاز به تجویز سی‌تی‌اسکن برای بیماران بودند.

دکتر صادق جلیلی چهارشنبه ۱۳ فروردین در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به درخواست سی تی اسکن ریه از سوی پزشکان عمومی استان خوزستان افزود:با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای ایجاد تسهیلات بیمه‌ای ، در زمان حاضر این محدودیت به صورت موقت ، از سامانه تایید خدمت پرتوپزشکی برداشته شده است و مشکلی از نظر تایید نسخه مذکور وجود ندارد.

وی تاکید کرد:همکاران پزشک عمومی می‌توانند سی تی اسکن ریه بدون تزریق با ماده حاجب و با پوشش بیمه ای درخواست کنند و مراکز سی تی اسکن در سطح استان موظف به پذیرش و ثبت نسخ پزشکان‌عمومی می‌باشند.

دکتر جلیلی اظهارداشت: به منظور رفاه حال بیمه شدگان و تسهیل در روند درمان بیماران در ایّام تعطیلات نوروز ۹۹ همچون سال‌های گذشته کشیک نوروزی تائید اینترنتی نسخ داروئی بیمه شدگان در داروخانه شبانه روزی امام جعفرصادق(ع) اهواز برای تشکیل پرونده و تایید دارو دایر است.

پیش از این تنها پزشکان متخصص اجازه داشتند برای بیماران سی تی اسکن تجویز کنند.

حدود ۵۴درصد جمعیت ۴.۷میلیون نفری خوزستان زیرپوشش خدمات سازمان تامین اجتماعی هستند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن