موضوعات داغ

رسوایی دیگر کاسبان کرونا در ایران

به گزارش آوای کارون ، یک منبع آگاه در قوه قضاییه ضمن سطحی خواندن ادعای مطرح شده در زمینه صدور گواهی فوت بیماران کرونایی گفت: پزشکی قانونی و دستگاه قضا نقشی در صدور گواهی فوت برای بیماران کرونایی ندارد و از آنجایی که جانباختگان بر اثر این بیماری در بیمارستان فوت می‌کنند، صدور گواهی فوت در صلاحیت بیمارستان است و اصلا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شود.

چندی پیش پایگاه اطلاع رسانی وابسته به گروهک منافقین، طی مطلبی که برخی مخاطبان ان را دروغ سیزده نامیدند مدعی شد که رییس قوه قضاییه دستور داده تا در گواهی فوت متوفیان بر اثر کرونا، دلایلی غیر از آن به عنوان علت فوت درج شود و این موضوع را به مقابله با اخبار مربوط به جان‌باختگان کرونایی نسبت داده.

البته با کمی دقت به خوبی مشخص می‌شود که تهیه کنندگان این سناریوی مضحک که موج سواری بر کرونا و‌کاسبی با این ویروس در ایران را جزو ماموریت‌های اصلی خود تعریف کرده‌اند، حتی به خود زحمت ندادند یکبار در رابطه با آنچه می‌نویسند، تحقیق و مطالعه کنند.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مطابق دستورالعمل اجرایی جواز دفن فوت شدگان بیمارستانی و مراکز درمانی، در مواردی که فردی در بیمارستان فوت می‌کند و یا به صورت فوت شده به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل می‌شود؛ جسد وی ابتدا توسط پزشک معالج و یا سایر پزشکان مراکز درمانی بررسی شده و چنانچه علت مرگ مشخص بوده و جرمی مطرح نباشد، گواهی فوت و جواز دفن را صادر می‌نماید و این موضوع اصلا به قوه قضاییه ارتباطی نمی یابد.

در همین زمینه نیز یک منبع آگاه در قوه قضاییه ضمن سطحی خواندن ادعای مطرح شده در این زمینه گفت: پزشکی قانونی و دستگاه قضا نقشی در صدور گواهی فوت برای بیماران کرونایی ندارد و از آنجایی که جانباختگان بر اثر این بیماری در بیمارستان فوت می‌کنند، صدور گواهی فوت در صلاحیت بیمارستان است و اصلا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شود.

همچنین به گفته یک مقام آگاه نزدیک به وزارت بهداشت، آمارهای اعلام شده از سوی این وزارتخانه در رابطه با کرونا بسیار مستند و مستدل است و دقایقی بعد از اعلام، از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان مرجع منتشر می‌شود و بارها سازمان بهداشت جهانی سندیت این آمار را تایید کرده است.

پس با کمی تامل به خوبی می‌توان دریافت که این قبیل توهمات در روزهایی که کادر درمان و همه مسئولان کشور همصدا با هم در حال مهار ویروس منحوس کرونا هستند، تنها با هدف سیاه نمایی از وضعیت کشور و ایجاد ترس و دلهره در دل شهروندان منتشر می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن