موضوعات داغ

ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز مطرح کرد: روند صادرات و واردات در بندرامام افزایشی است

 

به گزارش آوای کارون ، ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز گفت: روند واردات و صادرات در بندر امام نه تنها کند نشده بلکه افزایشی هم بوده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات خوزستان، غلامرضا بلوطی میرزا صبح جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عمده تجارت های استان در بندرامام انجام و از لحاظ رتبه‌بندی در زمینه میزان حجم بار و حجم درآمدی در جایگاه اول قرار دارد و در مجموع ۸۵ درصد کل واردات و صادرات از این بندر انجام می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه با همکاری تمامی نهادها از جمله بنادر و دریانوردی، پایانه‌های حمل و نقل عمومی و راه آهن این روند واردات و صادرات در بندر امام نه تنها کند نشده بلکه افزایشی هم بوده است.

ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز تصریح کرد: در بنادر آبادان و خرمشهر نیز با وجود کاهش ثبت سفارش واردات ولی این بنادر همچنان فعالیت اقتصادی دارند؛ البته بخشی از روند صادرات این بنادر از ویروس کرونا متاثر شده به دلیل اینکه کشورهای مقصد ورود لنج ها را نمی پذیرند.

بلوطی میرزا خبر داد: طی ماه های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشترین خسارت متوجه دفاتر ترخیص کالای ملوانی و صادراتی بوده که با رکود مواجه شدند ولی تلاش می‌کنیم که رونق را به این دفاتر برگردانیم.

وی با اشاره به تعطیلی هر دو مرز استان خوزستان گفت: متأسفانه با توجه به قوانین دوگانه عراق،
بخش جنوبی عراق که هم مرز با شلمچه و چذابه خوزستان است، طرف عراقی از ورود کالای ایرانی ممانعت کرده ولی بارهای صادراتی این استان فعلا از مرز باشماق و پرویز خان به مقصد کشور عراق ارسال می‌شود.

ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز یادآور شد: کشور عراق برای فعالیت مرزهای شلمچه و چذابه پیشنهاد داشته که این مرزها را هفته ای یکبار آن هم برای تردد ۲۰۰ کامیون بازگشایی کند که با پیگیری و رایزنی استانداری خوزستان و همچنین در سطح ملی به دنبال افزایش فعالیت و روند عادی سازی برای صادرات از این دو مرز هستیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن