موضوعات داغ

استاندار خوزستان: مسئولان ادارات شهرستان ها در صورت سرپیچی از دستورات فرماندار در زمینه مقابله با کرونا عزل میشوند / در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی محدودیت های گذشته اعمال خواهد شد

استاندار خوزستان گفت: مساله اصلی و اول در سطح همه شهرستان ها برای فرمانداران، و سایر مسئولان موضوع کروناست. اگر رعایت نشود و سلامت جامعه به خطر افتد به عقب برگشته و محدودیت های گذشته را اعمال میکنیم. مدیران شهرستانی باید کاملا هماهنگ و تابع دستورات فرماندار باشند در غیر این صورت مسئول متخلف باید از سمت خود عزل شود.

به گزارش آوای کارون به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان؛ نشست ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست گفت: شرایط استان بعد از تعطیلی ها متفاوت بود. ابتدا تعداد بیماران اندک بود و خودمراقبتی و کنترل ها جدی بود در عین حال پس از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند منحنی بیماران بستری نسبتا متوازن بوده و با توجه به خارج شدن از حالت انفعال و بیماریابی فعال و بررسی موارد تماس بیماران که رصد کردیم تعداد بیماران افزایش چشمگیری داشت که نگرانی زیادی میان بسیاری از مردم در پی داشته است که خواهان مداخلات بیشتر ما هستند.

وی افزود: این شرایط به رفتار مردم بر میگردد. با توجه به اینکه این اپیدمی امری اجتماعی است به رعایت صرفا یک فرد وابسته نیست بلکه مستلزم همراهی و مراعات تک تک شهروندان است.

شریعتی ادامه داد: ما باید فعالانه تست بگیریم و تعداد تست ها را افزایش دهیم و اگر چنین کاری نکنیم به نوعی صورت مساله را پاک می کنیم و بعدها شرایط از دست خارج شده و دچار کمبود تخت بیمارستانی میشویم.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با جداسازی افراد آلوده دچار کمبود تخت های آی سی یو و عادی و دستگاه‌های کمک تنفسی نشدیم و شرایط از سوی علوم پزشکی تحت کنترل است پس بیماریابی باید با جدیت انجام شود تا به شکل غیرمنتظره با بروز پیک بیماری غافلگیر نشویم.

وی اضافه کرد: این اقدامات برای جلوگیری خطر بزرگتر که آن هم افزایش بی رویه مرگ و میر است انجام می شود.

رئیس شورای سلامت استان تاکید کرد: اما اینکه تست های فراوان انجام شود و تعداد بیماران کم باشد بهترین شرایط ممکن است و این وضعیت حائز اهمیت است نه اینکه تست نکنیم و اعلام کنیم آمار ما پایین است.

شریعتی یادآور شد: پیدا کردن سریع بیماران و کسانی که تماس داشته اند کمک وافری به کنترل و کاهش موارد مرگ و میر میکند. از این نظر بر ادامه این روند تاکید نموده و فرمانداران محترم موظف هستند سیستم بهداشت و درمان را با جدیت حمایت نمایند.

استاندار با تاکید بر اینکه سایر دستگاه‌ها هم باید به میدان بیایند یادآور شد: فرماندار مسئول اصلی شهرستان است و باید مدیران شهرستانی کاملا هماهنگ و تابع دستورات فرماندار باشند در غیر این صورت مسوول متخلف باید از سمت خود عزل شود. سازمان صمت باید حساسیت بیشتری نشان داده و این تصور وجود دارد که حساسیت کافی در این زمینه وجود ندارد و این حالت بی تفاوتی و اتفعالی قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: محدودیت ساعت فعالیت پاساژها مصوبه ستاد ملی و کاملا شفاف است و با هدف کاهش تماس ها بوده و حتما باید اجرایی شود و باید خود را با این شرایط وفق داده و سازگار نماییم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: خوشبختانه اکیپ های نظارتی از روز گذشته بویژه در اهواز فعال شده اند و این آمادگی وجود دارد که اکیپ های لازم در اختیار شهرستان ها قرار گیرد همچنین گزارشی از این اقدامات نظارتی توسط معاونت عمرانی استانداری تهیه شود.

وی عنوان کرد: با ریش سفیدان، نخبگان، سمن ها برای جلوگیری از مراسمات و تجمعات جلساتی تشکیل شود و وسایل نقلیه مجهز به وسایل صوتی در مناطق روستایی و بخش های مختلف گسیل شود و تذکرات لازم به مردم یادآوری شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: تا امروز استان به نسبت خیلی از استان های دیگر وضعیت قابل کنترل و قابل دفاعی دارد اما یک غفلت در زمان کوتاهی همه زحمات را هدر می دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن