موضوعات داغ

همایش فنی آنلاین آشنایی با عملیات مشبک کاری چاه های نفت و گاز و ابداعات جدید

شرکت ملی حفاری ایران و دانشگاه شیراز همایش فنی آنلاین تحت عنوان « آشنایی با عملیات مشبک کاری چاه های نفت و گاز و ابداعات جدید در این ارتباط با استفاده از فناوری نانو و با هدف برداشت بیشتر از مخازن » برگزار کردند.

 

از سوی پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری با همکاری مدیریت مهندسی برگزار شد

به گزارش آوای کارون به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مخاطبان این همایش که روز سه شنبه (۱۶ اردیبهشت ماه ) با همکاری مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت و امور مهندسی این شرکت و بخش مهندسی نفت دانشکده مهندسی شیمی نفت و گاز دانشگاه شیراز برگزار شد، اساتید، دانشجویان و سایر ثبت نام کنندگان بودند.

در این همایش دکتر اصغر صادق آبادی رئیس مهندسی کالای مکانیک و خدمات فنی مدیریت امور مهندسی شرکت ملی حفاری ایران به عنوان سخنران و مخترع، در موضوع همایش توضیحاتی مبسوطی ارایه داد.

تشریح فناوری های نوین، خرج های شکل دار، گان های کاربردی در عملیات مشبک کاری ساخته شده با فناوری نانو از جمله مباحث طرح شده در این همایش بود که به آن پرداخته شد.

سخنران در مبحث فناوری های نوین گفت: استفاده از فناوری نانو از شمار ابداعات جدید است که توان نفوذ در مخزن را بیشتر و ضمن اینکه ضریب ایمنی کار مشبک کاری از جمله در چاه های پرفشار و دارای دمای بالا را افزایش داده و موجب افزایش تولید چاه ها بدون آسیب به مخازن می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن