موضوعات داغ

آموزش در عشایر با روش‌های مختلف ادامه دارد

سرپرست آموزش و پرورش عشایرخوزستان گفت: مناطق عشایری را از نظر پوشش شبکه اینترنت به دو دسته فاقد اینترنت و دارای اینترنت تقسیم کرد.

 

به گزارش آوای کارون، مرادعلی سعیدی پور سرپرست آموزش و پرورش عشایرخوزستان  گفت: مناطق عشایری را می‌توان از نظر پوشش شبکه اینترنت به دو دسته فاقد اینترنت و دارای اینترنت تقسیم کرد.

او با اشاره به وضعیت مالی مردم عشایری افزود: استفاده از گوشی هوشمند در برخی مناطق و خانواده عشایری به علت مشکلات مالی وهمچنین شرایط زندگی در کوهستان و در سیر بودن و با توجه به حساس بودن و آسیب پذیر بودن گوشی هوشمند در برابر ضربات امکان پذیر نیست.

سعیدی پور ادامه داد: با این حال در مناطقی که امکانش هست از شبکه شاد استفاده می‌شود و معلم به صورت آنلاین کلاس‌های خود را برگزار می‌کنند و تا کنون تمام معلمان عشایر به عضویت شبکه شاد در آمده اند.

سعیدی پور با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش در مورد روش‌های جایگزین گفت: برای مناطق فاقد اینترنت و دانش آموزان کم بضاعت روش‌های جایگزینی درنظرگرفته شده است که می‌توان به ارسال بسته‌های آموزشی شامل فیلم‌های آموزش، جزوات و خلاصه مطالب کتب درسی و هم چنین حضور معلم و تددیس فرد به فرد اشاره کرد.

سرپرست آموزش و پرورش عشایرخوزستان تصریح کرد: با همکاری سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان تا کنون بیش از ۵ هزار بسته آموزشی برای دانش آموزان ارسال شده است همچینهر مدرسه به صورت جداگانه در چندین مرحله اقدام به تهیه بسته‌های آموزشی و ارسال برای دانش آموزان کرده است.

این مقام مسئول گفت: بسیاری از معلمان و راهبران آموزشی بخاطر عشق فراوانی که به دانش آموزان خود دارد به این روش‌ها بسنده نکرده و شخصا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حضور در روستا دانش آموزان را به صورت فردی آموزش دادند و هیچ دانش آموز عشایری خوزستانی نیست که از روش‌های جایگزین شبکه شاد بهره‌ای نبرده باشد مگر اینکه به علت کوچ زودهنگام از محدوده استان خارج شده باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن