موضوعات داغ

شریعتی: کمبود تخت بستری در بیمارستان های خوزستان صحت ندارد

به گزارش آوای کارون ، استاندار خوزستان با بیان اینکه شرایط استان به صورت مدام رصد می شود گفت: خوزستان از ۱۱۰۰ تخت بیمارستانی و ۱۸۰ تخت ICU برای بستری بیماران مبتلا به کرونا برخوردار است.

غلامرضا شریعتی اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در استان روند صعودی دارد اما تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر کمبود تخت بستری در بیمارستان ها صحت ندارد.

وی با اشاره به اینکه در استان خوزستان ۱۱۰۰ تخت بیمارستانی برای بستری بیماران مبتلا به کرونا وجود دارد، افزود: از این تعداد ۵۱۰ تخت بیمارستانی اشغال است. همچنین از ۱۸۰ تخت ICU در بیمارستان های استان، تعداد ۱۴۰ تخت مورد استفاده قرار گرفته است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه این ظرفیت ها با شیوع ویروس کرونا، در استان ایجاد شد، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد بیماران سرپایی بیش از موارد نیاز به بستری در خوزستان افزایش پیدا کرده اما اوضاع تحت کنترل دانشگاه های علوم پزشکی است.

شریعتی ادامه داد: طی سه هفته گذشته میزان مرگ میر ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در استان به نسبت افراد بهبود یافته از این بیماری کمتر شده و به ۶ درصد رسیده است که این آمار، مراقبت های کادر پزشکی را نشان می دهد.

وی با اشاره به افرایش تعداد آزمایشگاه های تشخیص ویروس کرونا در خوزستان به ۶ عدد، بیان کرد: با افزایش تعداد آزمایشگاه ها، روند بیماریابی در استان سرعت یافته است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی در استان به درستی رعایت نشده است، گفت: از مردم تقاضا داریم فاصله گذاری اجتماعی را با جدیت رعایت کنند تا میزان افراد آلوده به این ویروس کاهش یابد.

شریعتی با تأکید بر اینکه شرایط استان به صورت مدام رصد می شود، اظهار کرد: آخرین گزارش ها از روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان گرفته خواهد شد و در صورت نیاز با توجه به شرایط، تصمیمات های لازم اتخاذ می شود.

استاندار خوزستان تأکید کرد: سلامت مردم اولویت ما است و در این راستا هر اقدامی که نیاز باشد انجام می دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن