موضوعات داغ

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران: ۳۷ دکل ناوگان حفاری این شرکت در گستره مناطق نفتخیز جنوب بکارگیری می شود

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: 37 دکل ناوگان حفاری این شرکت در راستای حفظ و نگهداشت تولید نفت و گاز در گستره مناطق نفتخیز جنوب بکارگیری می شود.

 

به گزارش آوای کارون به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی روز چهارشنبه ( ۲۴اردیبهشت ماه) با اشاره به رایزنی ها و توافقات به عمل آمده میان مدیریت ارشد این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و توافقات صورت گرفته در این ارتباط، افزود: این همکاری در راستای برنامه های شرکت ملی نفت ایران و پاسخگویی به موقع به نیازهای صنعت نفت کشور صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: این توافقات در نشست مشترک دو شرکت حاصل و ملی حفاری در برنامه های جاری و پروژه های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب حضوری فعال خواهد داشت.

موسوی گفت: در زمان حاضر دستگاههای حفاری خشکی سبک و سنگین این شرکت در ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت عملیاتی مناطق نفتخیز جنوب حفر و تکمیل چاه های توسعه ای/توصیفی و تعمیری مناطق را در حوزه پنج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، مارون، آغاجاری، مسجدسلیمان و گچساران برعهده دارند که با توجه به برنامه های تولید ابلاغی از سوی شرکت ملی نفت ایران در میدان های نفت و گاز و با توجه به توافقات صورت گرفته از سوی دو شرکت ترخیص دستگاه های حفاری موضوعیت نداشته و مجموعه دکل ها در مدار عملیات قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت حفاری در ایران و با برخورداری از افزون بر ۷۰ دستگاه حفاری خشکی و دریایی در چهار دهه گذشته نقش محوری در حفاری چاه های نفت و گاز در کشور داشته و دارد و می توان ادعا کرد دو سوم از بالغ بر چهار هزار و ۶۰۰ حلقه چاه های نفت و گاز حفر شده در مدت پیش گفته با همکاری و هم افزایی مستمر با مدیریت های حفاری، مهندسی مخازن و سایر بخش های مرتبط در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب حفاری، تکمیل و در مدار تولید قرار دارند.

وی اظهار کرد: این شرکت همچنین همکاری با شرکت های حفاری بخش خصوصی و بخش های حفاری در شرکت های دولتی را به جد دنبال می کند و در پروژه های طرح توسعه ۲۸ مخزن که تا کنون چند بسته آن به شرکت های خصوصی واگذار گردیده مشارکت می کند.

موسوی با اشاره به اینکه ناوگان این شرکت در بخش خدمات جانبی صنعت َحفاری با توان ارایه بیش از ۲۰ نوع خدمات فنی و مهندسی نیز براساس درخواست های شرکت های متقاضی بهره بردار نفتی و شرکت های حفاری بخش خصوصی خدمات تخصصی ارایه می دهد، گفت: در سال جهش تولید با تلاش و همت متخصصان مجرب، کارکنان ماهر و کارآمد و استفاده بهینه از ظرفیت ها و داشته های شرکت شاهد رشد و بالندگی بیش از پیش شرکت ملی حفاری ایران در جایگاه یک شرکت مادر تخصصی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران خواهیم بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن