موضوعات داغ

رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز: پلمپ همزمان ۹ باب نانوایی در حوزه غرب شهرستان اهواز به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله باکرونا

 

به گزارش آوای کارون دکتر مهردادشریفی از پلمپ ۹ باب نانوایی در حوزه غرب اهواز با همکاری نیروی انتظامی شهرستان به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله باکرونا خبر داد.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با بیان این خبر در این باره گفت: خطر انتقال بیماری کووید-۱۹ یا همان کرونا ویروس به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در اصناف بسیار بالااست،به همین جهت با اصنافی که این مقررات را رعایت نکنند به شدت برخورد می شود،چراکه سلامت مردم مسئله ای بسیار مهم وخط قرمز ماست.

دکتر شریفی همچنین بیان داشت: لازم است در کنار برخورد قهریه فعالیتهای فرهنگی و بالا بردن سطح سواد سلامتی مردم هم صورت پذیرد . وی ضمن تشکر از رسانه ملی خواستار توجه بیشتر این رسانه در امر اطلاع رسانی پروتکل های بهداشتی برای مردم و اصناف شد.

شریفی افزود: در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی باید موازین بهداشت فردی ، بهداشت وسایل و ابزار کار و بهداشت ساختمان و بویژه در شرایط کنونی تمام پروتکل های بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا ویروس از جمله رعایت فاصله گذاری اجتماعی_ الزام رعایت اصول حفاظت فردی_ عدم دریافت وجه نقد از مشتریان _الزام استفاده از کارتخوان و…دیگر مقررات مرتبط با صنوف رعایت گردد.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز ضمن تقدیر و تشکر از نیروی انتظامی شهرستان و پلیس اطلاعات اماکن انتظامی اظهار داشت :تعدادی از نانواییان مذکور در همان روز پلمپ اقدام به فک پلمپ غیر قانونی نموده که سریعا با هماهنگی مراجع قضایی و معاون فرماندار شهرستان ضمن پلمپ مجدد این مراکز ، نسبت به قطع انشعاب گاز آنها توسط اداره گاز اقدام وپرونده آنها جهت پیگیریهای بعدی به مراجع قضایی ارسال گردید.

دکتر شریفی در همین راستا از شهروندان عزیز اهوازی خواست ضمن رعایت نمودن توصیه های بهداشتی و در خانه ماندن و رعایت پروتکل های بهداشتی از حضور غیر ضروری در بیرون خودداری نمایند .

وی در ادامه افزود: امید است با تلاش و همت سازمانهای متولی و همکاری مردم اقدامات موثری در جهت کنترل بیماری کووید ۱۹ انجام ونقش موثری در سلامت جامعه داشته باشیم.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن