موضوعات داغ

برگزاری طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول در استان خوزستان با رعایت پروتکل های بهداشتی

جلسه ستاد سنجش نو آموزان بدو ورود به دبستان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، معاونین تربیت بدنی و اموزش ابتدایی و رییس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندي شاپور و مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی،نماینده صداوسیما و دیگراعضای ستاد برگزار شد.

 

به گزارش آوای کارون جلسه ستاد طرح سنجش استان خوزستان با حضور کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، علی ممبینی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان و دیگر مسئولین استانی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد.

ممبینی در این جلسه ضمن اشاره به آمار و دستاوردهای حاصل از اجرای طرح سنجش در سال تحصیلی گذشته اظهار داشت: اجرای مطلوب طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان نقشی مهمی در شناسایی، مداخله و درمان به هنگام دانش آموزان دارای نیازهای ویژه و دانش آموزان دیر اموز دارد و باعث جایدهی آموزشی صحیح و کاهش مشکلات و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می شود.

وی خاطرنشان کرد : در سال گذشته با اجرای طرح سنجش موفق به ارزیابی ۱۰۴ هزار نوآموز پیش دبستانی و بدو ورود به پایه اول در سراسر استان شدیم و شاخصه هایی همچون هوش ، بینایی، شنوایی، سلامت گفتار، قد، وزن، دهان و دندان و وضعیت حرکتی در این طرح مورد سنجش قرار گرفت .

وی همچنین افزود: انتظار داریم همانند سال‌های گذشته ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان ها همکاری لازم جهت اجرا، پیگیری، اطلاع رسانی و پشتیبانی از اجرای مطلوب طرح سنجش داشته باشند.

وی ادامه داد: در جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا از کلیه ارگان ها و ادارات شهرستان ها در فراهم کردن شرایط، امکانات و وسایل مورد نیاز برای ضدعفونی و گندزدایی روزانه پایگاه ها درخواست کمک و همکاری داریم.

ممبینی گفت: در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دسترسی راحت خانواده ها و جلوگیری از تجمع در سال جاری ۷۰ پایگاه از جمله سه پایگاه عشایری در سطح استان فعال خواهند بود که نسبت به سال گذشته ۱۳ پایگاه بیشتر است، کلیه تمهیدات برای جلوگیری از شیوع این بیماری در پایگاه های سنجش در نظر گرفته شده است، لذا می بایست سعی شود عوامل اجرایی پایگاه، نوآموز و خانواده مراجعه کننده نکات احتیاطی همچون داشتن ماسک و دستکش و رعایت بهداشت فردی را مد نظر قرار دهند.

دبیر اجرایی طرح سنجش در استان خوزستان اضافه کرد: نوبت گیری از سوی والدین از ۵ تیرماه آغاز خواهد شد و از ۲۱ تیرماه تا پایان شهریور پایگاه ها در سراسر استان سنجش نوآموزان ورودی به پایه اول را انجام خواهند داد.

وی افزود: ارائه اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل شده، یک قطعه عکس ۴*۳ و مبلغ چهارصد هزار ریال (پرداخت از طریق دستگاه pos یا درگاه اینترنتی) مدارک لازم جهت انجام سنجش سلامت می باشد.

ممبینی در ادامه بیان داشت: برای انجام سنجش هر فراگیر می بایست به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت مراجعه و بعد از ثبت نام اولیه توسط مدیر مدرسه در سامانه سنجش نوبت گیری و به پایگاه سنجش منطقه معرفی شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خاطر‌نشان کرد: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در پایگاه های سنجش استان، برای هر نوآموز زمان خاصی برای حضور در پایگاه و همچنین اتاق انتظار در نظر گرفته خواهد شد و سعی بر آن شده بر خلاف سال های گذشته، پایگاه های سنجش پذیرش حداکثر ۲۰ نفر را در هر نوبت کاری در دستور کار قرار دهند.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن