موضوعات داغ

کشف بیش از ۱۹ هزار پاکت شیر تاریخ مصرف گذشته مدارس توسط مرکز بهداشت شرق اهواز

 

دکتر مشکورنیا از کشف و امحاء بیش از ۱۹ هزار پاکت شیر در یکی از مناطق شرق اهواز خبر داد.

به گزارش آوای کارون دکتر احمد مشکورنیا رئیس مرکز بهداشت شرق و دبیر شورای سلامت اهواز از کشف و امحاء بیش از ۱۹هزار پاکت شیر توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شرق اهواز خبر داد و اظهار داشت: پس از تعطیلی مدارس بدلیل شیوع بیماری منحوس کرونا، سهمیه شیر دانش آموزان بصورت غیراصولی و بدون رعایت زنجیره سرما در انبارهای آموزش و پروش باقی مانده بود.

 

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز ادامه داد: کارشناسان همیشه در صحنه و پرتلاش واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شرق اهواز بمنظور پیگیری وضعیت شیرهای نگهداری شده، از انبارهای محل نگهداری این شیرها، بازدید و نیز نمونه برداری انجام دادند، که این نمونه برداری به درخواست اداره آموزش و پرورش و کارخانه تولید شیر مربوطه در سه نوبت تکرار شد که بخشی غیرقابل مصرف انسانی و بخشی سالم گزارش داده شد.

 

این مقام مسئول افزود: بخش قابل مصرف شیرها بمنظور استفاده مجدد به کارخانه محل تولید عودت داده شد و بیش از ۱۹ هزار پاکت آن بدلیل انقضای تاریخ، توقیف شد.

 

مشکورنیا بیان داشت: پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم، این‌ شیرها با هماهنگی آموزش و پرورش جهت معدوم سازی، به سایت پسماند شهرداری اهواز انتقال یافتند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه سلامت مردم خط قرمز ما در مجموعه مرکز بهداشت شرق اهواز است، گفت: سلامت همشهریان عزیز همواره اولویت مهم کاری و خط قرمز ما در مجموعه بهداشت شرق اهواز به شمار می آید؛ از این رو از همشهریان دلسوز تقاضا داریم مانند همیشه که در کنار مدافعان سلامت حضور دارند، اگر تخلفی در حوزه بهداشت در شرق اهواز یعنی محدوده کاری ما مشاهده کردند با شماره تلفن ۱۹۰ تماس حاصل فرمایند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن