موضوعات داغ

نماینده اهواز با اشاره به موارد قطع برق:مردم خوزستان امسال به سختی از تابستان عبور کردند

 

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم خوزستان امسال به سختی از تابستان عبور کردند، گفت: متاسفانه در گرمای شدید خوزستان، قطع مکرر برق رخ می‌دهد و استانی که خود تولیدکننده برق است، برای تامین نیاز خود دچار مشکل است.

 

به گزارش آوای کارون، مجتبی یوسفی امروز (۲۰ شهریورماه) در حاشیه بازدید از نیروگاه رامین اهواز، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مردم اهواز و خوزستان، عدم توسعه حوزه نیروگاهی است و از حدود ۲۰ سال گذشته تاکنون، این توسعه انجام نشده است.

 

وی با بیان اینکه توسعه نیروگاهی در اهواز و خوزستان در طول ۲۰ سال اخیر نسبت به رشد جمعیت و بار مصرفی در حوزه صنعت و خانگی انجام نشده است‌، افزود: حدود ۷۰ درصد تولد برق‌آبی کشور در خوزستان است و اگر تولید نیروگاه‌های حرارتی را نیز به آن اضافه کنیم، در برخی از ایام سال حدود ۸۰ درصد از برق کشور از خوزستان تامین می‌شود.

 

یوسفی با بیان اینکه مردم خوزستان امسال به سختی از تابستان عبور کردند، تصریح کرد: متاسفانه در گرمای شدید خوزستان، قطع مکرر برق رخ می‌دهد و استانی که خود تولیدکننده برق است، برای تامین نیاز خود دچار مشکل است.

 

وی گفت: عدم مطالبه مسئولان در دوره‌های قبل و نیز مصرف برق صنایع بزرگ ملی در خوزستان از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث شده در خوزستان مشکل تامین برق داشته باشیم.

 

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه نیروگاه ویس اظهار کرد: این پروژه مدت‌ها تعطیل بود و متاسفانه پیشرفت خوبی نداشت اما از یک ماه پیش به صورت خوبی فعال شده و پیشرفت فیزیکی قابل قبولی نیز داشته است.

 

یوسفی گفت: بر اساس قولی که داده شده، قرار است پروژه نیروگاه ویس تا سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد و نقش موثری در تامین برق خوزستان و اهواز داشته باشد.

 

وی افزود: نوسازی و بازسازی نیروگاه رامین نیز از جمله مسائلی بود که امروز در بازدید از نیروگاه رامین مورد بررسی قرار گرفت و قرار است امسال کار بازسازی توربین‌های این نیروگاه آغاز شود.

 

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از بخش‌های نیروگاه رامین حدود ۴۰ سال است که از عمر آن‌ها می‌گذرد و آخرین توربین‌های این نیروگاه مربوط به ۲۵ سال پیش است.

 

یوسفی با اشاره به طرح خصوصی‌سازی نیروگاه رامین گفت: تذکراتی به وزیر نیرو داده شده است و در این زمینه بر اساس آنچه مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور گفته، بنایی بر واگذاری نیست و اگر حتی بنا به واگذاری باشد به صورت فروش سهام عمده نخواهد بود.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن