موضوعات داغ

واکنش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران به مطالب منتشره در فضای مجازی در خصوص حادثه دکل ۵۶ فتح 

 

 

به گزارش آوای کارون، روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در واکنش به مطالب منتشره در فضای مجازی در خصوص مصدوم شدن دو نفر از کارکنان عملیاتی دستگاه حفاری ۵۶ فتح در حین کار توضیحاتی برای اطلاع افکار عمومی و به ویژه جلوگیری از نگرانی کارکنان و خانواده های ارجمند آنان انتشار داد.

 

این حادثه ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه روز سه شنبه ۱۸ شهریورماه در موقعیت عملیاتی استقرار این دکل در منطقه تنگ بیجار در استان ایلام اتفاق و همکار تلاشگر آقای کریم سخیری سکوبان دستگاه به شدت از ناحیه دست و همکار دیگر بطور جزئی دچار آسیب شدند.

 

مصدومان بلافاصله پس از اقدامات اورژانسی در معیت پزشک مقیم و متصدی اردوگاه دستگاه حفاری بوسیله آمبولانس شرکت با هماهنگی های به عمل آمده به مراکز درمانی اعزام شدند.

 

برای شتاب بخشی به مراحل درمان، یکی از مصدومان در مسیر به آمبولانس فوریت های پزشکی (۱۱۵) ایلام منتقل و به بیمارستان امام خمینی (ره) که نزدیکترین مرکز درمانی مجهز در مرکز استان است، در ساعت ۱۵ و چهل و پنج دقیقه انتقال یافتند.

 

در بیمارستان تیم درمانی و تخصصی به فوریت اقدامات اولیه در زمینه پذیرش، بستری و بررسی وضعیت مصدوم (کریم سخیری) و چگونگی عمل جراحی پیوند عضو (دست) انجام داد و مصدوم دیگر مداوا و ترخیص گردید.

 

همزمان با این مراحل، مراتب به خانواده این همکاران اطلاع و با هماهنگی بخش های پشتیبانی شرکت زمینه انتقال فوری تعدادی از افراد خانواده و نماینده اداره بهبود روابط کار از اهواز به ایلام فراهم شد.

 

پزشکان متخصص بیمارستان امام خمینی (ره) ایلام با بررسی شرایط مصدوم و عضو حادثه دیده، نظر خود را دال بر عدم امکان پیوند و لزوم قطع عضو (دست حادثه دیده) اعلام نمودند که تا رسیدن خانواده برای اخذ رضایت ، عمل جراحی به تعویق افتاد.

 

با حضور خانواده و اعلام عدم رضایت مبنی بر قطع عضو و درخواست ترخیص بیمار با وجود سعی کادر درمانی بیمارستان در توجیه آنان که مصدوم می بایست تحت عمل فوری قرار گیرد ، نسبت به اعزام بیمار با مسئولیت خودشان به تهران اقدام و همزمان از سوی شرکت در جهت رضایتمندی خانواده همکار حادثه دیده، اقدامات لازم برای انتقال مصدوم بوسیله هواپیما انجام که با توجه به نبود امکانات اورژانسی در پرواز، بیمار با آمبولانس مجهز جهت ادامه درمان به بیمارستان سینای تهران اعزام گردید.

 

در این مرکز درمانی پس از بررسی های پزشکی هم نظر با پزشکان در ایلام، قطع عضو به علت شدت جراحت پیشنهاد و بیمار مورد عمل جراحی قرار گرفت و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان تحت درمان است.

 

مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران که در نخستین لحظات از بروز حادثه مطلع گردید دستور داد تا مسئولان مرتبط نهایت توجه را نسبت به درمان این همکاران که از کارکنان پیمانکاری شرکت هستند بکارگیرند و همزمان مدیریت های عملیات، ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) و فوریت های پزشکی شرکت، کار گروهی برای بررسی علت و جلوگیری از تکرار وقوع چنین حوادثی تشکیل و موضوع را پی جویی نمایند.

 

روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران ضمن قدردانی از حسن توجه و دلسوزی همکاران رسانه ای انتظار دارد که مطالب خود را از مبادی موثق و معتبر پیگیری و منتشر نمایند و از انعکاس اخبار بر پایه اظهار نظرهای غیر کارشناسی و به دور از واقعیت که موجب نگرانی خانواده ها و تبعات اجتماعی می شود، اجتناب ورزند.

 

با توجه به مراتب فوق و با نگاهی واقع بینانه به مطالب منتشره، بی شک استفاده از لفظ مسئولیت پذیری و استناد به نظرات غیر مستند یکی از متخصصان پیوند اعضا پزشکی بی هویت در عالم مجازی که با انگیزه خاص، سوء نیت‌، تخریب و ایجاد بدبینی در افکار عمومی صورت می گیرد راه بجایی نخواهد برد و این حق برای شرکت ملی حفاری ایران محفوظ است که مراتب را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن