اجتماعی
موضوعات داغ

مشاور استاندار خوزستان: کرونا، بهانه‌ای برای کم تحرکی خانواده‌های خوزستانی نشود

کرونا، بهانه‌ای برای کم تحرکی خانواده‌های خوزستانی نشود

 مشاور استاندار خوزستان در حوزه بهداشت و درمان گفت: نباید محدودیت‌های کرونایی باعث کم تحرکی افراد شود.

به گزارش آوای کارون،مهرداد شریفی سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر  بیشترین توجه بخش سلامت استان به سمت پیشگیری و درمان کرونا جلب شده اما در این بین ضمن اینکه رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

وی گفت: باید بیماری‌های غیرواگیردار مثل دیابت، فشارخون، بیماری‌های قلبی و عروقی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح‌کرد: بی‌تحرکی و تغدیه بد عامل اصلی ایجاد بیماری‌های غیرواگیردار محسوب می‌شود که به‌همین دلیل باید موضوع ورزش از سوی خانواده‌های خوزستانی بیش از پیش جدی گرفته شود.

این کارشناس حوزه بهداشت و درمان در توصیه‌ای به خانواده‌های خوزستانی، بیان‌داشت: خانواده‌هایی که در خانه‌های ویلائی زندگی می‌کنند، پیاده‌روی و حرکات کششی به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه را در برنامه‌های روزانه خود قرار دهند.

شریفی یادآورشد: همچنین خانواده‌هایی که در مجتمع‌های مسکونی و آپارتمان زندگی می‌کنند، بهتر است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در زمان خلوتی پارک‌ها به انجام حرکات ورزشی بپردازند.

مشاور استاندار خوزستان در حوزه بهداشت و درمان ادامه‌ داد: در شرایط موجود نیز از سالمندان، افراد داری بیماری تنفسی، مادران باردار و کودکان خواسته می‌شود تا در محیط خانه، فعالیت‌های ورزشی را انجام دهند و در کنار آن به  تغذیه مناسب توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی همچنین در توصیه‌ای جداگانه از شهروندان خوزستانی خواست مصرف غذاهای فست‌فودی را قطع کرده و علاوه براین آبمیوه‌های طبیعی، دوغ و لبنیات را جایگزین نوشابه‌های گازدار کنند.

شریفی با تاکید بر اینکه تغدیه مناسب و پرهیز از غذاهای فست‌فودی به ارتقاء سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند، بیان‌داشت: این موضوع در حوزه اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به کرونا نیز کمک زیادی خواهد کرد.

شهرداری ها شرایط دسترسی مردم به بازارچه‌های میوه و تره‌بار را بیشتر فراهم کنند

مشاور استاندار خوزستان در حوزه بهداشت و درمان ارتقاء سرانه مصرف میوه و سبزیجات در بین شهروندان خوزستانی را ضروری دانست و گفت: در استان سرانه مصرف این محصولات سالانه ۳۵ کیلوگرم است که از متوسط کشوری و بین المللی بسیار پایین است.

وی استفاده از میوه و سبزیجات را یکی از عوامل پیشگیری از ابتلا به بیماری‌هایی مانند سرطان عنوان‌کرد و افزود: در استانی که سهم بسیار زیادی در تولید محصولات کشاورزی دارد، باید شهروندان آن دسترسی بهتری به میوه و سبزیجات داشته باشند.

شریفی از شهرداری‌های استان به ویژه کلانشهر اهواز خواست تا زمینه و شرایط دسترسی شهروندان به بازارچه‌های میوه و سبزیجات را بیش از پیش فراهم کنند.

در حال حاضرمحدودیت‌های کرونایی در ۱۰ شهر خوزستان اعمال می‌شوند که این محدودیت‌ها از فردا در سه شهر اهواز، مسجد سلیمان و کارون به مدت یک ماه و دربقیه شهرها به مدت یک هفته اجرایی خواهند شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن