اجتماعی
موضوعات داغ

علی ممبینی خبر داد: تعمیرات مدارس استثنایی منطقه آزاد اروند

.

به گزارش آوای کارون، علی ممبینی ریاست اداره با بیان اینکه تعمیر، تجهیز و توسعه فضا‌های آموزشی کودکان استثنایی از اولویت‌های این مدیریت است، گفت: در ادامه پروژه رسیدگی به مدارس استثنایی، تعمیرات  فضا‌های آموزشی  مدارس استثنایی شهرستانهای  خرمشهر و آبادان از محل  توافقنامه منعقد  با منطقه آزاد اروند با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان به صورت مشارکتی  در دستور کار قرار گرفت.

او در توضیح روند و نوع تعمیرات این مدارس اظهار داشت: از جمله مواردی که در دستور کار این مدیریت جهت تعمیر مراکز و مدارس ده گانه استثنایی منطقه در نظر گرفته شده؛ ایمن سازی فضا، استاندارد سازی، تعمیرکفپوش، کاشی و سرامیک، سایبان آبخوری، نصب نرده محافظ، رنگ آمیزی، حیاط پویا و… خواهد بود که تمام سعی ما بر آن است تا این عملیات کم‌تر از یک ماه، به پایان برسد.

ریاست اداره آموزش وپرورش استثنایی خوزستان برقراری عدالت اجتماعی را محور اصلی در اجرای این پروژه دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به آسیب پذیربودن این دانش آموزان و جهت رفاه حال آنها، تلاش خواهیم کرد تا با ایجاد فضا‌های استاندارد، نشاط و آرامش را در بین این عزیزان افزایش دهیم.

او با تأکید بر شناسایی و تشخیص نوع مشکلات این کودکان مانند مشکلات عاطفی، اجتماعی و اضطراب، اذعان داشت: هر چقدر فضا‌های آموزشی این کودکان به استاندارد‌های مختص با ناتوانی‌های فیزیکی آن‌ها نزدیک‌تر باشد، قطعا میزان یادگیری و آموزش پذیری آن‌ها نیز بالاتر خواهد بود.

ممبینی تصریح کرد: در مرحله بعد از تعمیرات، زیباسازی، تهیه وسایل بازی و رفاهی و رفع سایر نیاز‌های این مدارس جهت نشاط هرچه بیشتر کودکان استثنایی؛ از دیگر اقدامات جهت رای ارتقاء کیفیت مراکز و مدارس استثنایی مناطق خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن