اجتماعی
موضوعات داغ

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تشریح کرد؛ آخرین وضعیت در خصوص چگونگی کارکرد ادارات و فعالیت اصناف در سطح استان

به گزارش آوای کارون،سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خوزستان گفت: براساس شیوه نامه‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا از روز شنبه ۱۳ دی ماه جاری محدودیت‌های کرونایی برای سراسر استان و ادارات مطابق با وضعیت زرد اعمال می‌شود.

رضا نجاتی روز جمعه اظهار داشت: در حال حاضر استان خوزستان در شرایط زرد کرونا قرار دارد و اهواز که اوایل هفته گذشته وضعیت نارنجی داشت نیز به شرایط زرد تبدیل شد.
وی افزود: در سراسر استان از روز شنبه ۲ سوم کارمندان ادارات باید در محل کار حاضر شوند، اما ادارات و نهادهایی که خدمات آن‌ها ضروری است باید به صورت صد در صد فعال باشند.
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خوزستان بیان کرد: ساعت کار ادارات در شهرستان اهواز از هشت صبح تا ۱۳:۳۰ و در دیگر شهرستان‌ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴ است.
وی گفت: مشاغل گروه یک، ۲ و سه در سراسر استان می‌توانند فعالیت داشته باشند و تردد همچنان از ساعت ۲۱ تا چهار صبح ممنوع است علاوه بر این تردد خودروهای پلاک بومی به خارج از اهواز و ورود پلاک‌های غیر بومی به اهواز نیز با محدودیت رو به رو است.
نجاتی بیان کرد: شرایط و وضعیت زرد امروز در استان به معنی پایان بیماری نیست بلکه با هر اهمال و غفلتی استان به سرعت به وضعیت قرمز تبدیل می‌شود لذا از مردم می‌خواهیم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جدیت به خرج دهند.
وی با تاکید بر استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی‌ها و تجمعات گفت: مراسم عروسی و ترحیم همچنان ممنوع است و سعی شود که افراد خودشان در مراسم‌ و مکان‌های شلوغ قرار نگیرند و دوری کنند.
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در فصل زمستان قرار داریم و سرما می‌تواند روی این بیماری تاثیرگذار باشد لازم است که مراقبت بیشتری داشته باشند و از ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند.
وی تاکید کرد: هشدار جدی ما به مردم این است که بیماری تمام نشده بلکه کاهش یافته است و در واقع ویروس همچنان در کمین است وهر جا که ما کوتاهی کنیم ما را غافلگیر می کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن