اجتماعی
موضوعات داغ

به دلیل شیوع کرونا؛ آرامستان‌های اهواز در آخرین پنجشنبه و جمعه سال تعطیل هستند

 

به گزارش آوای کارون،مدیرعامل سازمان آرامستان های اهواز از تعطیلی آرامستان‌ این شهر در روزهای پنجشنبه و جمعه آخر سال خبر داد و گفت: این تعطیلی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است.

 

🔻موسی خنافره اظهار داشت: با توجه به تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا و ضرورت پیشگیری از هرگونه تجمع، تمام آرامستان های شهر اهواز تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند بدین ترتیب مراسم هرساله زیارت اهل قبور در پنج شنبه آخر سال،  امسال برگزار نخواهد شد.

 

*🔘شهروندان مجاز به حضور حداکثر ۱۰ تا ۱۵ نفر برای مراسم تدفین هستند*

 

🔻وی با بیان اینکه انتظار داریم که مردم در این روزها از حضور در آرامستان ها پرهیز کنند افزود: با توجه به رسم دیرینه مردم مبنی بر زیارت اهل قبور در روزهای پایانی سال، انتظار داریم رسانه ها در این زمینه اطلاع رسانی و شهروندان نیز این محدودیت را رعایت کنند.

 

🔻مدیرعامل سازمان آرامستان های اهواز گفت: حضور و برگزاری مراسم تدفین تا اطلاع ثانوی ممنوع است و خانواده های عزادار مجاز به حضور حداکثر ۱۰ تا ۱۵ نفر برای انجام مراسم هستند. از همشهریان تقاضا داریم در این خصوص حداکثر همکاری را با سازمان آرامستان ها داشته باشند.

 

*🔘میزان فوتی های کرونایی اهواز روند کاهشی ندارد*

 

🔻وی با بیان اینکه میزان فوتی های کرونایی اهواز هنوز روند کاهشی نداشته و مردم باید این موضوع را جدی بگیرند افزود: در حال حاضر روزانه بیش از ۱۰فوتی کرونایی در اهواز داریم که امیدواریم این آمار در روزهای آینده کمتر شود.

 

🔻خنافره عنوان کرد: از مردم درخواست داریم که برای پنجشنبه آخر سال از منزل خود، اقدام به توزیع خیرات و نثار فاتحه و سایر امور آخرین پنج شنبه سال را انجام دهند و از حضور در آرامستانها خودداری کنند.

 

🔻وی افزود: حفظ سلامتی مردم مهم‌ترین دغدغه مسوولان است و شهروندان زیارت اهل قبور را به روزهای پس از بحران شیوع کرونا موکول کنند.

 

🔻در حال حاضر هفت شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز شیوع کرونا و ۹ شهرستان نارنجی هستند./ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن