اجتماعی
موضوعات داغ

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان: هلال احمر خوزستان به ۲۵۱ نفرمتاثر ازباران و برف امداد رسانی کرد

هلال احمر خوزستان به ۲۵۱ نفرمتاثر ازباران و برف امداد رسانی کرد

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: تاکنون ۲۵۱ نفر توسط نجاتگران این جمعیت مورد امداد رسانی قرار گرفته‌اند و ۹۰ خودروی گرفتار شده در مناطق آب‌گرفته و کولاک رهاسازی شده‌اند.

به گزارش  آوای کارون،علی خدادادی ظهر امروز فعالیت‌های امدادی تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر را پس از بارش‌های شدید برف، باران و تگرگ در خوزستان تشریح کرد و گفت: تیم‌های عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان علاوه بر اقدام به ارزیابی مناطق تحت تأثیر این بارش‌ها در شهرهای اهواز، رامهرمز، ایذه، لالی، مسجدسلیمان، شوشتر و باغملک به امداد رسانی افراد متأثر از آب‌گرفتگی‌ها و گرفتار شدگان در کولاک و برف پرداختند.

وی افزود: تاکنون ۲۵۱ نفر توسط نجاتگران این جمعیت مورد امداد رسانی قرار گرفته‌اند و ۹۰ خودروی گرفتار شده در مناطق آب‌گرفته و کولاک رهاسازی شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به بارش برف و ایجاد کولاک در مناطق تاراز شهر اندیکا و منطقه امامزاده عبدالله شهر باغملک، ۳۴ نفر نیز اسکان اضطراری یافته‌اند.

خدادادی در ادامه از حضور عوامل امدادی جمعیت هلال‌احمر در روستای پاماله شهر ایذه برای امداد رسانی و عملیات آوار برداری یک باب منزل مسکونی که دچار ریزش آوار گردیده است، خبر داد و افزود: متأسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان همچنین از ادامه عملیات جستجو و نجات در منطقه شیخ مندلی شهر مسجدسلیمان در راستای یافتن فردی گمشده خبر داد.

خدادادی در پایان ضمن توصیه به مردم استان بر ضرورت پرهیز از سفرهای غیرضروری به ویژه در شرایط نامساعد جوی، عدم اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، درخواست کرد که نسبت به جابه‌جایی افراد خانواده و لوازم خانه به مناطق ایمن اقدام کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن