اجتماعی
موضوعات داغ

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:  ملی حفاری با ثبت ۴۴۸۶ روز عملیات حفاری در توسعه میدان نفتی آذر نقش محوری ایفا کرد   

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت با ثبت چهار هزار و 486 روز عملیات حفاری چاه های اکتشافی و توسعه ای، نقش محوری در تولید و بهره برداری از میدان نفتی آذر در استان ایلام ایفا کرد.

 

به گزارش آوای کارون، مهندس سید عبداله موسوی با تبریک آغاز بهره برداری رسمی از میدان نفتی آذر به عنوان پیچیده ترین میدان مشترک نفتی کشور به کارکنان صنعت نفت، افزود: افتخار ملی حفاری این است که عملیات حفاری چاه اکتشافی این میدان را با بکارگیری دستگاه حفاری ۴۸ فتح در مدت ۷۸۳ روز در کارنامه خود دارد.

 

وی اظهار کرد: متخصصان و کارکنان سختکوش این شرکت با بسیج امکانات و تجهیزات و اختصاص دستگاه های حفاری سنگین و فوق سنگین ۳۵، ۳۷، ۴۸ و ۶۰ فتح حفر و تکمیل ۸ حلقه چاه اعم از اکتشافی و توسعه ای در میدان آذر، برگ زرینی از تلاش، تخصص و تجربه را در کارنامه صنعت نفت کشور به ثبت رساندند.

 

موسوی گفت: در حفاری ۱۹ حلقه چاه در این میدان که در شمار نادرترین میادین نفتی از نظر تنوع و پیچیدگی سازندی در جهان محسوب می شود، بالغ بر ۷۰۰ نفر از متخصصان، کارشناسان و کارکنان این شرکت حضوری فعال داشتند و تجارب گرانسنگ حاصل از دانش فنی و تجربی میان متخصصان شرکت سروک آذر، سایر پیمانکاران و این مجموعه، بستر کار را در مقاطع زمانی سال ۸۲ تا ۸۴ (چاه اکتشافی) و ۹۱ تا ۹۷ (چاه های توسعه ای) برای توسعه و بهره برداری از این میدان مشترک فراهم آورد.

 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: اجرای حفاری هفت حلقه چاه توسعه ای به صورت کلید در دست از صفر تا صد(EPDS) در مدت سه هزار و ۷۰۳ روز کار در شرایط ایمن، بیانگر توجه این شرکت که بیش از ۴۰ درصد عملیات حفاری در این میدان را برعهده داشت به انجام کار برمبنای مقررات و ضوابط HSE می باشد.

 

وی استفاده حداکثری از ظرفیت های ساخت داخل، راندن لوله جداری ۲۰ اینچ در عمق ۲ هزار متری که در نوع خود در صنعت حفاری کم نظیر بوده و بکارگیری تجهیزات سرچاهی ۱۰ هزار پوند بر اینچ مربع (پام) مربوط به چاه ‎های پرفشار را از نکات قابل توجه فنی در تحقق عملیات حفاری در چاه های توسعه ای این میدان عنوان کرد.

 

میدان نفتی آذر در بلوک اکتشافی اناران در استان ایلام (در جنوب غربی ایران و ۲۵ کیلومتری شهرستان مهران) در مرز ایران و عراق واقع شده است.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن