رفتن به نوار ابزار
اجتماعی
موضوعات داغ

توضیحات مهم معاونت امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان پیرامون تجمع زائرین در مرز شلمچه

 

به گزارش آوای کارون،ولی اله حیاتی معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان روز جمعه ۲۸ شهریورماه در گفتگو با روابط عمومی استانداری خوزستان در خصوص تجمع زائران در مرز شلمچه به بیان توضیحاتی پرداخت.
وی گفت: پیرو خبر تجمع تعدادی از شهروندان آبادان و خرمشهر در ۹۹/۶/۲۸ ، حدوداً ۲۵۰ نفر از زائرین اربعین حسینی بومی شهرستان آبادان و خرمشهر، قصد پیاده روی به سمت مرز شلمچه را داشتند.
معاون امنیتی انتظامی استانداری افزود: با توجه به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و ممانعت کشور عراق در پذیرش زوار ، با تدبیر صورت گرفته در ورودی و خروجی شهرستان ها عوامل انتظامی و مرزبانی ایست بازرسی و موانع ایجاد نمودند ولی تعدادی از زائرین متاسفانه با مقاومت بسیار بالا و با تندروی قصد رفتن به سمت مرز شلمچه را داشتند.
معاون استاندار خوزستان ادامه داد: پس از این وقایع بلافاصله در منطقه حاضر شدیم و به همراه فرماندهی انتظامی استان، با توجیه و اقناع زائرین و توضیح تبعات بهداشتی و پیامدهای خطر آفرین ناشی از تجمعات با توجّه به اعلام ستاد ملی کرونا و از سویی عدم پذیرش زائرین از سوی کشور عراق، زائرین متقاعد نمودیم و زائران هم اکنون در حال بازگشت به شهرستان مبدأ خود می‌باشند.
حیاتی خاطرنشان کرد: این موضوع خوشبختانه با حضور میدانی و به موقع مسئولین امر مدیریت شد.

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن