رفتن به نوار ابزار
اجتماعی
موضوعات داغ

دبیر شورای سلامت اهواز؛ آنتی‌بادی کووید – ۱۹ یک روز هم ایمنی ندارد

 

آنتی‌بادی کووید – ۱۹ یک روز هم ایمنی ندارد/ مسافرت‌ها علت اصلی افزایش آمار بیماری کووید است/ ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا بدون علامت و ۲۰ درصد علامت‌دار هستند/ در حال حاضر بر اساس دستورالعمل‌ها فقط از افراد واجد شرایط نمونه‌گیری انجام می شود/ میزان تشخیص سی‌تی‌اسکن ۹۷ درصد است اما میزان تشخیص تست مخاطی ۶۳ درصد است/ وجود آنتی‌بادی در خون از ابتلای مجدد جلوگیری نمی‌کند/ دفاتر پیشخوان و پلیس +۱۰ و مراکز رهگشا را جزو مراکز دولتی هستند که به سلامت مردم و کارکنانشان اهمیتی نمی دهند.

 

به گزارش آوای کارون ،دکتر احمد مشکورنیا در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بیماری کرونا و وضعیت استان در شرایط کنونی، اظهار کرد: در بازه زمانی اردیبهشت‌ماه تا تیرماه روزهای سخت و بحرانی را در اهواز تجربه کردیم و شاهد حجم بسیار زیاد بیماران بستری در بیمارستان ها و مراجعات مردم به مراکز بهداشت با علائم کرونا بودیم. اما با همت مردم و توجه مسئولین ، توانستیم این بیماری در آن بازه زمانی کنترل و از وضعیت قرمز خارج و وارد وضعیت سفید شویم.

 

 

 

وی با تاکید بر اینکه وضعیت سفید به معنای کم خطر است نه بی خطر؛ افزود: مسافرت به خارج از استان، مهمانی‌های خانگی، برگزاری مراسمات عروسی و عزا، برگزاری کنکور و بازگشایی مدارس دست به دست هم دادند و متاسفانه مجددا اهواز وارد وضعیت قرمز شد.

 

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز مسافرت‌ها را علت اصلی افزایش آمار بیماری کووید اعلام کرد و گفت: اقدام موثر یعنی اجازه ندهیم بحرانی رخ دهد. اینکه بحران رخ دهد و پس از آن اقدام شود، هنر نیست، هنر این است که وضعیت را سفید نگه داریم.

 

وی به سرعت بالای انتشار این بیماری اشازه و تصریح کرد: پنج تا هفت روز پس از زمانی که همه چیز را رها می‌کنیم و پروتکل‌ها رعایت نمی‌شوند، موارد سرپایی بیماری بروز پیدا می‌کنند و دو تا سه هفته بعد از آن، موارد بستری و چهار تا شش هفته بعد نیز موارد مرگ و میر افزایش می‌یابند.

 

مشکور نیا به روش‌های تشخیصی کرونا اشاره کرد و خاطر نشان کرد بیان کرد: شرح حال و علائم بالینی، سی‌تی اسکن، تست مخاطی، سنجش آنتی‌بادی و روش های تشخیص این بیماری هستند.

 

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا بدون علامت و ۲۰ درصد علامت‌دار هستند، ادامه داد: اگر فردی برای دو ساعت حس بویایی و چشایی‌اش را از دست دهد، قطع به یقین به کرونا مبتلا شده است، از چنین فردی تست گرفنه نمی‌شود زیرا مطمئنا مبتلابه کووید _۱۹است.

 

دبیر شورای سلامت اهواز با بیان اینکه در حال حاضر بر اساس دستورالعمل‌ها فقط از افراد واجد شرایط نمونه‌گیری انجام می شود؛ تصریح کرد: در حال حاضر ازافراد میانسال، زنان باردار، افراد دارای نقص ایمنی و دیابتی ها و با فشار خون کنترل‌نشده نمونه‌گیری می‌شوند.

مشکورنیا با اعلام اینکه زمانی که سی‌تی‌اسکن مثبت است دیگر نیازی به تست PCR نیست؛ اذعان کرد: زمانی که بیماری با علائم ریوی مانند سرفه و تنگی نفس مراجعه می‌کند، میزان تشخیص سی‌تی‌اسکن ۹۷ درصد است اما میزان تشخیص PCR برای وی ۶۳ درصد است.

به گزارش تابا دبیر شورای سلامت اهواز با تاکید بر اینکه آنتی‌بادی کووید – ۱۹ یک روز هم ایمنی ندارد؛ گفت: وجود آنتی‌بادی در خون از ابتلای مجدد جلوگیری نمی‌کند. تنها تأثیر آنتی‌بادی، در بهتر شدن حال بیماران بدحال درگیر کرونا و خروج این بیماران از وضعیت حاداست.

وی ادامه داد: ما شاهد ابتلای دو و سه باره افراد به کرونا بوده‌ایم و ممکن است در پیک بعدی، شاهد ابتلای چهار تا پنج باره نیز باشیم.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز دفاتر پیشخوان و پلیس +۱۰ و مراکز رهگشا را جزو مراکز دولتی خواند که به سلامت مردم و کارکنانشان هیچ اهمیتی نمی دهند و گفت: ادارات دولتی کم‌کاری زیادی داشته‌اند، در همین راستا تا مرز پلمپ شدن دو شعبه بانک در شرق اهواز نیز رفتیم.

دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به بازگشایی مدارس عنوان کرد: موارد ابتلای دانش‌آموزان به کرونا را داشته‌ایم اما به دلیل اینکه تعداد مدارس فعال کم بوده، میزان ابتلا عدد بزرگی نبوده است.

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن