رفتن به نوار ابزار
اجتماعی
موضوعات داغ

از سوی مدیر گمرک چذابه؛ اقدامات و پروتکل های بهداشتی گمرک مرزی برای مبارزه با کرونا تشریح شد

 

 

به گزارش آوای کارون، حسن غیبی رفتار اظهار کرد: یکی از راه های کاهش مواجهه و قطع زنجیره تماس رعایت فاصله گذاری اجتماعی است؛ همچنین بسیاری از افراد شاغل در پایانه های مرزی در معرض بیماری کووید ۱۹ هستند و محل های کسب و کار یکی از اماکن تجمع محسوب شده که می تواند سبب انتقال بیماری شود.

وی افزود: از طرفی حفظ سلامت نیروی کار از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مقررات ویژه ای از طریق فاصله گذاری اجتماعی علاوه بر رعایت اصول بهداشتی برای کاهش مواجهات متناسب با سطح اضطرار و درجه اهمیت فعالیت اقتصادی و صنایع درنظر گرفته شود.

مدیر گمرک چذابه تصریح کرد: کاهش مواجهه چهره به چهره کارکنان و استفاده حداکثری از تلفن همراه، شبکه های اجتماعی و ویدئوکنفرانس برای برگزاری جلسات، مواجهه افراد در حداقل زمان ممکن و فاصله یک تا دو متری، اجتناب از تماس افراد با یکدیگر مانند دست دادن، اجتناب از تجمع پرسنل در پایانه، اجتناب از تجمع مسافران در تمامی قسمت ها و شستشوی دست ها به صورت مکرر به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون از جمله اقدامات درنظر گرفته شده برای پرسنل گمرک شلمچه در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی است.

غیبی ادامه داد: غربالگری شاغلان در همه گیری کووید ۱۹، مراقبت از گروه های آسیب پذیر مانند بیماری زمینه ای بیماری قلبی ـ عروقی، فشارخون، دیابت، بیماران تنفسی یا بیماران با نقض ایمنی مثل شیمی درمانی، بدخیمی ها و پیوند اعضاء، انجام اقدامات کنترلی سلامت محیط و کار و همچنین بازتوانی در شاغلان با سابقه کووید ۱۹ از دیگر اقدامات درنظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: توزیع بروشور آموزشی و توزیع در گمرک مرزی شلمچه، نصب پوسترهای آموزشی و همچنین نصب بنر و بنراستندهای آموزشی (راه های پیشگیری و مقابله ویروس کرونا) از جمله اقداماتی هستند که در راستای آموزش پرسنل و ارباب رجوع انجام شده است.

مدیر گمرک مرزی چذابه بیان کرد: تأمین الکل به منظور ضدعفونی کردن گمرک مرزی شلمچه، ضدعفونی کردن مستمر مرز با الکل، تأمین الکل، ژل ضدعفونی، ماسک و دستکش برای پرسنل از دیگر اقدامات انجام شده است.

غیبی خبر داد: در سالن مسافری پایانه مرزی چذابه نیز اداره بهداشت مستقر و از مسافران ورودی میزان تب و اکسیژن خون آنها را اندازه گیری و در صورت مشاهده علائم بیماری از ورود آنها به کشور جلوگیری می کند.

وی در پایان از تمام تاجران و صادرکندگانی که به مرز چذابه در تردد هستند خواست تا پروتکل های بهداشتی را رعایت و با احترام به فاصله گذاری اجتماعی فعالیت های اقتصادی خود را انجام دهند.

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن