رفتن به نوار ابزار
اجتماعی
موضوعات داغ

مطالبه گری صحیح، با ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب، تحقق پیدا می کند.

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب تاثیر بسزایی در تحقق مطالبه گری صحیح دارد

 

به گزارش آوای کارون حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان در نشست صمیمی با شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ، بر ضرورت ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب برای تحقق مطالبه گری صحیح تاکید کرد و گفت: فرهنگ مطالبه گری باید بر اساس شیوه درست و صحیح در جامعه بهینه سازی شود و ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب برای تحقق مطالبه گری صحیح تاثیر بسزایی دارد.

 

وی افزود: برای مطالبه گری صحیح،تشخیص درست و صحیح مطالبه بسیار اهمیت دارد ، یعنی اینکه بدانیم مطالبه خود را از چه فرد یا مرجعی درخواست نماییم و دانشجویان بسیجی برای تحقق مطالبه گری خود باید با تشکیل کارگروه حقوقی نحوه ابراز مطالبه و چگونگی پیگیری آن را مورد بحث و بررسی قرار دهند تا در پیگیری مطالبات، خودشان دچار مشکلات حقوقی نشوند.

 

رئیس کل دادگستری خوزستان در ادامه اظهار داشت: باید وفق مقررات و در مسیر آرمانهای نظام مطالبه گری کرد و باید مراقب باشیم که مطالبات سمت و سوی تحقق امیال دشمنان نظام قرار نگیرد که این نوع مطالبه گری باعث آسیب و ضرر به منافع عمومی خواهد شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین مرادی مطالبه گری گروهی را یکی از راه های حصول نتیجه مطلوب دانست و افزود: اگر مطالبه گری بصورت گروهی و مستمر پیگیری شود حتما تاثیر گذاری و تحقق آن حاصل می شود و سفارش می کنم که دانشجویان بسیجی از طریق سازمان بسیج دانشجویی پیگیر مطالبات صحیح و قانونی خود باشند.

 

وی بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری صحیح در جامعه با استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویی تاکید کرد و گفت: دانشجویان بسیجی در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری بر اساس شیوه درست و صحیح در جامعه ، نقش تاثیر گذاری دارند و باید در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشند.

 

رئیس دستگاه قضایی خوزستان در ادامه دستور تعامل و همکاری سازنده روساء دادگستری و دادستان های سراسر استان با بسیج دانشجویی شهرستانها را صادر و عنوان کرد: روساء دادگستری و دادستانهای سراسر خوزستان باید در جهت رفع موانع و مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و مبارزه با فساد از ظرفیت خوب بسیج دانشجویی شهرستانها استفاده و تعامل و همکاری مطلوب و سازنده ی با آنان در زمینه مطالبه گری صحیح داشته باشند.

 

در این نشست صمیمی تعدادی از اعضاء شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ضمن تشکر از رئیس کل دادگستری خوزستان در برگزاری چنین جلساتی ، به تبیین اهداف این شورا در جهت مطالبه گری صحیح پرداختند.

 

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن