رفتن به نوار ابزار
اجتماعی
موضوعات داغ

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:  سه هزار میلیارد ریال خرید اقلام ساخت داخل در سال جهش تولید

 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از خرید اقلام ساخت داخل به مبلغ سه هزار میلیارد ریال در سال جهش تولید خبر داد.

 

به گزارش آوای کارون، مهندس سید عبداله موسوی روز شنبه ( ۱۹ مهرماه ۹۹) گفت: تامین و خرید این اقلام که به طور عمده کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری است در قالب ۷۹۱ فقره تقاضا و تعداد یک هزار و ۸۵۹ قلم انجام شد.

 

وی افزود: تامین و خرید این اقلام در چارچوب رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است، صورت گرفت.

موسوی اظهار کرد: بررسی سوابق خرید خارجی این اقلام و به روز رسانی آنها براساس نرخ روز دلار نشان می دهد میزان صرفه جویی ایجاد شده در خریدهای داخلی نسبت به کالای مشابه خارجی حداکثر ۶۰ درصد می باشد.

 

مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: همچنین به منظور تحقق این مهم تاکنون افزون بر ۵۰۰ سازنده داخلی شناسایی و از توان فنی و تخصصی آنها در اجرای پروژه های ساخت داخل شرکت استفاده به عمل آمده است.

 

وی افزود: در بیش از یک دهه گذشته بیش از ۲۰ هزار قطعه و تجهیز پرمصرف کاربردی در صنعت حفاری توسط سازندگان و صنعتگران داخلی بومی سازی شده در بخش های عملیاتی و خدمات فنی و تخصصی این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است.

 

موسوی اظهار کرد: در زمان حاضر مراحل طراحی و ساخت مجموعه ای از قطعات و تجهیزات مهم در عملیات حفاری از سوی سازندگان و مراکز دانشگاهی در دست اجرا است که بخشی از آنها تا پایان سال وارد چرخه عملیات خواهد شد.

 

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن