رفتن به نوار ابزار
اجتماعی
موضوعات داغ

کشف و امحاء بیش از ۷۰۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در شرق اهواز

دکتر یلالی از کشف و امحاء بیش از ۷۰۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شرق اهواز خبر داد.

به گزارش آوای کارون، دکتر آرش یلالی سرپرست مرکز بهداشت شرق اهواز ضمن تاکید بر نظارت و مقابله با تخلفات بهداشتی، اظهار داشت: بیش از ۷۰۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شرق اهواز کشف و امحاء شد.

سرپرست مرکز بهداشت شرق اهواز ادامه داد: پیرو تماس تلفنی با سامانه رسیدگی به شکایات بهداشتی وزارت بهداشت (سامانه ۱۹۰) مبنی بر وجود مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در یک باب منزل مسکونی، کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شرق اهواز با هماهنگی مقام قضایی به منزل متخلف مراجعه و مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته‌ای که در شرایط بسیار نامناسبی نگهداری می‌شدند را مشاهده نمودند.

این مقام مسئول افزود: از مواد غذایی نمونه برداری و جهت تعیین قابلیت مصرف به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی ارسال و محل نگهداری با حضور مامور اماکن نیروی انتظامی پلمب گردید.

یلالی بیان داشت: پس از طی مراحل قانونی و طبق دستور مرجع قضایی، اقلامی که به استناد جوابیه آزمایشگاه غیر قابل مصرف تشخیص داده شده بود، با هماهنگی خدمات شهری شهرداری منطقه، معدوم و متخلف تحت پیگرد قرار گرفت.

وی در پایان خواستار همکاری بیشتر مردم در معرفی متخلفان بهداشتی با مجموعه بهداشت شد و خاطرنشان کرد: از تمامی شهروندان دلسوز و عزیز انتظار داریم هرگونه مشاهده تخلف بهداشتی را سریعا و با شماره تماس (۱۹۰) در میان بگذارند تا مدافعان حوزه سلامت با متخلفان برخورد قانونی کنند.

لازم به ذکر است این اقلام توسط متخلفان در بازار جمعه و یا بصورت دست فروشی با قیمت ناچیز بفروش می‌رسید که بعنوان تهدیدی علیه سلامت شهروندان بویژه در شرایط فعلی کرونایی محسوب می‌گردد.

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن