رفتن به نوار ابزار
اجتماعی

هشدارسطح زرد مدیریت بحران خوزستان در خصوص فعالیت سامانه بارشی/توصیه به دستگاه‌های متولی و شهروندان جهت پیشگیری از حوادث و خسارات احتمالی

 

 

به گزارش آوای کارون،اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان با توجه به گزارش هواشناسی، روز پنجشنبه هشدار سطح زرد شماره ۲ را در خصوص فعالیت سامانه‌های بارشی در هفته آینده صادر کرد.

 

در این هشدار اعلام شد یک سامانه بارشی طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۷و۱۸آبان ۹۹) فعالیت خود را در استان آغاز می کند که رگبار و رعد و برق، وزش باد موقت و کاهش دما از مخاطرات این سامانه به شمار می‌رود.

 

فعالیت این سامانه احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، برخورد صاعقه و لغزندگی جاده‌ها را با خود به دنبال دارد از این رو به عدم اتراق در کناره مسیل ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات و تردد جاده ای توصیه شده است.

 

اداره کل مدیریت بحران استان ضمن اعلام تداوم آماده باش، برقراری کشیک شبانه روزی و حضور بخش‌های مورد نیاز در محل فعالیت دستور داده صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم و ابلاغ جهت انجام اقدامات پیشگیرانه، اطلاع رسانی مستمر و ارایه توصیه های ایمنی مانند عدم تردد غیرضروری، عدم تردد و توقف در مجاورت رودخانه ها، مسیل ها، دره‌ها، کانال‌ها، مناطق مرتفع ومناطق با احتمال وقوع صاعقه و سقوط اجسام و درختان به شهروندان به ویژه روستاییان، عشایر و ساکنان مناطق در معرض خطر و سایر حوادث احتمالی و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی را در دستور کار قرار دهند.

 

در این هشدار بر اتخاذ تمهیدات لازم جهت دفع سریع فاضلاب و آبهای سطحی، پایداری شبکه برق‌رسانی، مسدودنمودن جاده های حادثه خیز درصورت ضرورت، اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از واردآمدن خسارت به کشت‌های زراعی،باغی و سایر بخش‌ها و… توسط دستگاه‌های مرتبط تاکید شده است.

 

توصیه به رانندگان جهت احتیاط در رانندگی، اتخاذ تمهیدات لازم درخصوص درختان، سازه های موقت و اجسام بااحتمال سقوط، مدیریت سوخت مصرفی شرکت‌ها،کارخانجات و مراکزصنعتی به منظور کاهش آلاینده ها و اتخاذسایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثارحوادث احتمالی از دیگر موارد اشاره شده در این هشدار است.

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن