رفتن به نوار ابزار
اجتماعی
موضوعات داغ

سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا: محدودیت های گذشته تا شنبه برقرار خواهد بود / محدودیت های جدید برای فعالیت اصناف و تردد درون شهری در دو روز پایانی آذرماه / پس از نشست ستاد کرونا در مورد تداوم یا اصلاح محدودیت ها تصمیم گیری میشود

 

به گزارش آوای کارون،سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در خصوص محدودیتهای کرونایی در استان و محدودیت های ویژه دو روز پایانی آذرماه برای پیشگیری از شیوع کرونا در گردهمایی های شب یلدا توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان رضا نجاتی سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: کلیه محدودیت های اعلام شده در حوزه های چگونگی فعالیت ادارات، بانک ها و تردد بین شهری برای هفته پایانی آذرماه تا روز شنبه ۲۹ آذرماه برقرار خواهد بود.

وی افزود: در خصوص تداوم یا اصلاح دستورالعمل های مربوط به این محدودیتها روز شنبه پس از برگزاری نشست های ستاد ملی و همچنین ستاد استانی مدیریت کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ آذرماه) فعالیت اصناف تا ساعت ۱۸ و تردد خودروها تا ساعت ۲۰ امکانپذیر خواهد بود.

در حال حاضر در استان خوزستان شهرستان‌های اهواز، آبادان و بهبهان در شرایط نارنجی و مابقی شهرها در وضعیت زرد قرار دارند.

 

بنا بر مصوبه قبلی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان، در شهرستان‌های نارنجی، مشاغل گروه‌های یک و ۲ مجاز به فعالیت هستند اما مشاغل گروه ۳ و ۴ اجازه فعالیت ندارند. در شهرستان‌های زرد نیز مشاغل گروه‌های یک و ۲ و ۳ مجاز به فعالیت و مشاغل گروه ۴ همچنان تعطیل هستند.

 

همچنین در شهرستان‌های نارنجی ادارات، شرکت‌های دولتی و خصوصی با یک‌سوم کارکنان و مابقی به صورت نوبت‌کاری فعالیت خواهند کرد اما ادارات خدمات‌دهنده ضروری مانند بانک‌ها باید با ۵۰ درصد کارکنان در محل کار حاضر باشند.

 

در شهرستان‌های زرد نیز دو سوم کارکنان ادارات و شرکت‌های دولتی و خصوصی در محل کار حاضر می‌شوند و مابقی به صورت نوبت‌کاری فعالیت خواهند کرد و ادارات خدمات‌دهنده ضروری مانند بانک‌ها نیز با صد درصد ظرفیت کارکنان، فعال خواهند بود.

 

در شهرهای نارنجی خودروهای با پلاک بومی اجازه خروج و خودروهای با پلاک غیربومی اجازه ورود ندارند.

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن