رفتن به نوار ابزار
اجتماعی
موضوعات داغ

با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران قرارداد بسته بنگستان لالی به ارزش ۶۹ میلیون یورو میان مناطق نفتخیز جنوب، ملی حفاری و جهان پارس امضا شد

 

با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرارداد بسته بنگستان لالی به ارزش ۶۹ میلیون یورو میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دو شرکت ملی حفاری ایران و جهان پارس امضا و مبادله شد .

به گزارش آوای کارون این قرارداد روز دوشنبه (۲۲ دی ماه ۹۹ ) همزمان با امضاء و مبادله بسته های مربوط به نگهداشت و افزایش تولید شش میدان نفتی دیگر، به امضا احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، سید عبداله موسوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و کاوه ذهبی مدیرعامل شرکت جهان پارس رسید.

مهندس سید عبداله موسوی در حاشیه امضا این قراردادها اظهار کرد: قرارداد بسته لالی بنگستان که در ناحیه مسجدسلیمان در شمال استان خوزستان به ارزش ۶۹ میلیون یورو توسط این شرکت و شرکت جهان پارس اجرا می شود شامل دو بخش تحت الارض و سطح الارض است که مدت انجام آن دو سال تعیین شده است.

وی افزود: این بسته مشتمل بر حفاری و تکمیل ۵ حلقه چاه، ساخت موقعیت چاه، اردوگاه، جاده دسترسی، خطوط آبرسانی ، تسهیلات سرچاهی و در سطح الارض ، بهینه سازی سیستم تفکیک، توسعه چند راهه و احداث خط لوله ۱۲ اینچ از واحد جدید لالی بنگستان به مارون – ۱ و بازرسی و تعمیرات خطوط لوله می باشد و ۴ درصد از مبلغ قرارداد به بخش مسئولیت های اجتماعی اختصاص دارد.

موسوی با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید در مناطق نفتخیز جنوب موسوم به (۲۸ مخزن) دو پروژه مربوط به توسعه میدان نفتی گچساران و میدان نفتی بالارود به این شرکت واگذار گردیده که پروژه بالارود و بنگستان لالی به طور مشترک با شرکت جهان پارس صورت می پذیرد، گفت: ملی حفاری همچنین در چارچوب همکاری با چند شرکت بخش خصوصی عملیات حفاری و ارایه خدمات جانبی چند بسته از پروژه های پیش گفته عهده دار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: این شرکت تلاش دارد تا با تعامل و همکاری متخصصان مناطق نفتخیز و شرکت جهانپارس و با تامین کالا و مواد و ملزومات مورد استفاده در این پروژه ها، همه توان عملیاتی، پشتیبانی، فنی و تخصصی و تجارب خود در جهت اجرای به موقع و مطلوب پروژه ها بکار گیری نماید.

در مراسم امضای قرارداد توسعه بخش بنگستان میدان نفتی لالی که در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال غربی شهر مسجدسلیمان و در مجاورت میدان های زیلایی و کبود اجرا می شود معاون مدیرعامل در پروژه های حفاری و رئیس امور حقوقی و قراردادهای شرکت حضور داشتند.

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن