رفتن به نوار ابزار
اجتماعی

رونمایی از بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی در اهواز

یک فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی امروز در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، استاندار خوزستان در این مراسم گفت : برای تکمیل نقشه راه فوریت های پزشکی استان آمادگی وجود دارد.

غلامرضا شریعتی افزود : ۱۰۰ پایگاه جاده ای و شهری در استان نیاز می باشد که براساس تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ۵۰ پایگاه ساخت می شود که از این تعداد ۱۰ پایگاه مورد بهره برداری  و ۴۰ پایگاه دیگر در حال ساخت می باشد.

وی با اشاره به اینکه  استان خوزستان  به  چهار بالگرد اورژانس هوایی نیاز دارد ادامه داد : در حال حاضر از استان از دو بالگرد بهره مند و مقرر شده وزارت بهداشت بالگرد دیگری در اختیار شهرستان دزفول قرار دهد و شهرستان ایذه نیز به یک بالگرد اورژانس هوایی نیازمند می باشد که   با در اختیار قرار دادن این بالگردها، توان اورژانس هوایی خوزستان تکمیل می شود.

استاندار خوزستان اورژانس هوایی را یکی از ضروریت های فوریت پزشکی دانست و ادامه داد: این بالگردها برای رسیدگی به بیماران به ویژه بیماران حاد در کوتاه ترین زمان ممکن پرواز خواهند داشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: این بالگرد حداکثر در پنج دقیقه بعد ازاعلام شرایط بحرانی اقدام می‌کند و قابلیت پرواز در مناطق شهری، جاده ای، کوهستانی و بیابانی را دارد.
فرهاد ابول نژادیان با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ با برنامه ریزی منظم، استفاده از بالگرد برای انجام ماموریت‌ها به حداکثر رشد خود رسید و در ۱۰ ماه امسال ۱۲۰ سورتی پرواز انجام شد افزود : بمنظور پاسخگویی به ماموریت‌های جاده ای و ترافیکی، بیماران حاد قلبی و مغزی، انتقال به موقع مادران باردار این بالگرد غیر نظامی ۲ موتوره اختصاصی به دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای ارائه خدمات به استان اختصاص یافت.
اورژانس هوایی خوزستان از سال ۸۶ با استفاده از بالگردهای نظامی در موارد بسیار خاص راه اندازی شد که هزینه آن از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه بود.
۱۶۰ پایگاه جاده‌ای و شهری اورژانس ۱۱۵ شامل ۵۷ شهری و ۱۰۳ جاده‌ای در خوزستان فعال‌ است.

Please follow and like us:
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن