موضوعات داغ

چرا تنها پیست دو و میدانی خوزستان در اختیار هیات فوتبال است؟

چرا تنها پیست دو و میدانی خوزستان در اختیار هیات فوتبال است؟

چرا تنها پیست دو و میدانی خوزستان در اختیار هیات فوتبال است؟

ایسنا/خوزستان دبیر هیات دو و میدانی خوزستان با انتقاد نسبت به نداشتن یک مکان اختصاصی برای این رشته در استان، گفت: سال‌ها است که دو و میدانی خوزستان در حسرت یک مکان تخصصی برای اجرای برنامه‌های خود روزها را سپری می‌کند در حالی که تنها پیست استاندارد دو و میدانی خوزستان در اختیار فوتبالی‌ها است.

سعید پویا در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که تنها راه نجات دو و میدانی خوزستان از بلاتکلیفی در اجرای برنامه‌های خود این است که استادیوم تختی (زمین شماره یک) به صورت اختصاصی در اختیار دو و میدانی خوزستان قرار بگیرد تا استان وسیع خوزستان تنها یک مکان تخصصی دو و میدانی داشته باشد، اظهارکرد: متولیان ورزش خوزستان برای پیشبرد و توسعه مدال‌آوری خوزستان در عرصه‌های کشوری و بین‌المللی باید گاهی برابر موج انتقاد فوتبالی‌ها قد علم کنند تا به نتیجه‌های مثبت در سایر رشته‌های ورزشی برسند.

وی بیان کرد: سال‌ها است که دو و میدانی خوزستان در حسرت یک مکان تخصصی برای اجرای برنامه‌های خود روزها را سپری می‌کند ولی شاهد توسعه زیرساخت‌های تخصصی دو و میدانی و ورزش‌های پایه در دیگر استان‌ها هستیم، در صورتی که تنها پیست استاندارد دو و میدانی خوزستان در اختیار فوتبالی‌ها است.

دبیر هیات دو و میدانی خوزستان گفت: بیش از ١۵٠ زمین چمن فوتبال در استان خوزستان موجود است و هیات دو و میدانی خوزستان هیچ چشم‌داشتی به این فضاها ندارد ولی ورزش خوزستان با وجود این فضاها بازهم تنها پیست استاندارد دو و میدانی خوزستان واقع در استادیوم تختی را در اختیار هیات فوتبال گذاشته است و هیات دو و میدانی هیچ‌گونه اختیاری از بابت اجرای برنامه‌های خود در تنها مکان تخصصی این رشته ندارد.

وی افزود: دو و میدانی خوزستان در جامه عمل یکی از فعال‌ترین هیات‌های ورزشی خوزستان است و این ادعا را نه تنها روی کاغذ، بلکه در عمل و در سال‌های اخیر به اثبات رساندیم ولی متاسفانه این ورزش مظلوم در استان جایگاه و محل تخصصی برای امنیت اجرای برنامه‌های خود ندارد و بدون حمایت نیز قطعا هیچ هیاتی به اهداف خود نخواهد رسید.

پویا عنوان کرد: از سال ٩۵ تا کنون جامعه آماری دو و میدانی خوزستان بیش از ۴٠٠ درصد افزایش یافته است و از لحاظ کمیت و جذب استعداد نیز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که مستعدین جذب شده، تبلیغ کننده دوومیدانی در سطح استان شدند ولی این موضوع مهم را نمی‌توان انکار کرد که این استعدادها برای شکوفا شدن به حداقل فضا نیاز دارند و این هیات از داشتن چنین فضایی محروم است.

وی ادامه داد: این عدالت در تقسیم اماکن تخصصی ورزش در حالی اجرا می‌شود که در مواقع تقسیم و توزیع مدال در مسابقات قهرمانی کشور و المپیادها همه نگاه‌ها به ورزش‌های پایه و پرمدال است و در صورت عدم توفیق این هیات‌ها، هیچ نظریه‌پردازی از اماکن و امکاناتی که در اختیار این هیات‌ها بوده سخن نمی‌گوید و تنها به عملکرد این هیات‌ها انتقاد می‌شود.

دبیر هیات دو و میدانی خوزستان با بیان این‌که در میادین ورزشی به عمل و عملکرد ورزشکاران مدال می‌دهند و در پایان مسابقات به تعداد مکاتبات و کاغذ بازی‌ها، جام قهرمانی نمی‌دهند، افزود: به تیمی جام می‌دهند که بیشترین مدال را بگیرد. همچنین راه رسیدن به مدال، محدود کردن همه اماکن ورزشی به چند هیات نیست، بلکه باید به صورت تخصصی به این موضوعات نگاه کرد و به هیات‌هایی که پتانسیل بالایی برای شکوفایی دارند نیز بیشتر توجه کرد تا بیشترین مدال را به خوزستان بیاوریم.

وی بیان کرد: خوزستان با بیش از ١٩ هیات شهرستانی و هفت انجمن حاشیه‌ای فعال در دوومیدانی، هیچ پیست تخصصی در اختیار ندارد و این روند برای رقابت با استان‌هایی که هر کدام چندین فضای اختصاصی در اختیار دارند، برابر نیست و درصد موفقیت این هیات را به حداقل می‌رساند.

پویا گفت: درخواست جامعه دو و میدانی خوزستان از متولیان ورزش خوزستان در اختیار داشتن تمام وقت استادیوم تختی (زمین شماره یک) به عنوان ورزشگاه اختصاصی دوومیدانی خوزستان است تا با حداقل امکانات، توان رقابت با استان‌هایی که سرانه ورزشی دو و میدانی چند برابری نسبت به خوزستان دارند را داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. متاسفانه از ورزشهای مدال آور ما هیچ حمایتی صورت نمیگره،و وزرات ورزش بیشترین تمرکزش رو روی فوتبال گذاشته که هیچ افتخاری در طی این چند دهه برای کشور نیاورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن