موضوعات داغ

استاندار هرچه سریعتر به وضعیت صنعت خرمای خوزستان ورود کند

عضو هیئت‌مدیره و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران در خوزستان گفت:

استاندار هرچه سریعتر به وضعیت صنعت خرمای خوزستان ورود کند

 

عضو هیات مدیره خشکبار

عضو هیئت‌مدیره و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران در خوزستان گفت: هرچه سریع‌تر استاندار خوزستان در حوزه صنعت خرما ورود کرده و با شنیدن نظر کارشناسان، تصمیمات جدیدی اتخاذ کند. به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، اشاره به کاهش تولید خرما در سال گذشته، اظهارداشت: سال گذشته تولید خرما در خوزستان به دلیل شرایط آب و

عضو هیئت‌مدیره و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران در خوزستان گفت: هرچه سریع‌تر استاندار خوزستان در حوزه صنعت خرما ورود کرده و با شنیدن نظر کارشناسان، تصمیمات جدیدی اتخاذ کند.
به گزارش پایگاه خبری خوزتاب، اشاره به کاهش تولید خرما در سال گذشته، اظهارداشت: سال گذشته تولید خرما در خوزستان به دلیل شرایط آب و هوایی کاهش شدید داشت و صنعت بسته‌بندی و تجارت خارجی این محصول نیز متأثر از تحریم‌های ظالمانه افت چشمگیری را تجربه کرد.

وی افزود: اما باوجود کاهش تولید، همچنان مقدار قابل‌توجهی خرما در انبارها موجود است و با توجه به اینکه محصول صادراتی استان، برای مصرف داخل ذائقه پسند نیست، لذا پیش‌بینی می‌شود تا قبل از برداشت محصول آینده، انبارها خالی نشوند.

عضو هیئت‌مدیره و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران در خوزستان در ادامه گفت: افزایش تولیدی که برای محصول آینده متصور است، موجودی که از محصول قبل در انبارها باقی خواهد ماند و ادامه سیر کاهشی صادرات متأثر از تحریم‌های ظالمانه، شرایط را برای کشاورز، صنعت بسته‌بندی و تجار خرما دشوار خواهد کرد.

منصوری تصریح کرد: با وضعیتی که تجارت خارجی کشور دارد واجب است هرچه سریع‌تر استاندار خوزستان در حوزه صنعت خرما ورود کرده و با شنیدن نظر کارشناسان، تصمیمات جدیدی اتخاذ کند.

وی افزود: استاندار و گروه اقتصادی استان باید هرچه سریع‌تر به موضوع خرما ورود کنند تا زمان پیش رو را برای برنامه‌ریزی از دست ندهیم./

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن