موضوعات داغ

خوزستان| خروجی سد دز از امروز تا ۲ برابر افزایش می‌یابد؛ شهروندان در حاشیه رودخانه مراقب باشند

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: خروجی سد دز از امروز با افزایش ۲ برابری به ۵۰۰ مترمکعب در ثانیه افزایش‌یافته اما خروجی سد کرخه فعلاً تغییری نخواهد داشت

به گزارش آوای کارون به نقل ازخبرگزاری تسنیم از اهواز، فراز رابعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خروجی سدهای دز و کرخه در حد تاب‌آوری رودخانه‌ها افزایش می‌یابد و به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به افزایش جریان آب در رودخانه‌های کرخه و دز از نزدیک شدن به رودخانه‌ها خودداری کنند.

وی با بیان این‌ که جریان‌های سیلابی حداکثری در روز چهارشنبه در ورودی سدهای استان اتفاق افتاده افزود: در حال حاضر با توجه به پایان بارش‌ها در حوضه‌های آبی منتهی به خوزستان، سیلاب‌های ورودی روند کاهشی یافته است.

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه در سد دز حجم آب به رقوم سرریز رسیده است گفت: خروجی سد دز از امروز به ۵۰۰ مترمکعب در ثانیه می‌رسد و تا اوایل هفته آینده به ۷۰۰ مترمکعب در ثانیه افزایش خواهد یافت.

رابعی افزود: با توجه به مشکلاتی که در پایین‌دست کرخه ایجاد شده، خروجی سد کرخه فعلاً ۳۵۰ مترمکعب در ثانیه بوده و تغییری نخواهد داشت و تا هفته آینده منتظر خواهیم بود، مشکلات پایین‌دست برطرف شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن