موضوعات داغ

استاندار خوزستان: اقدامات لازم انجام شود تا در صورت مهیا بودن شرایط استقبال خوبی از گردشگران نوروزی داشته باشیم

استاندار خوزستان گفت: اقدامات لازم از هم اکنون انجام شود تا در صورت مهیا بودن شرایط استقبال خوبی از مسافران و گردشگران نوروزی داشته باشیم.

به گزارش آوای کارون به نقل ازروابط عمومی استانداری خوزستان نشست ستاد خدمات سفر یکشنبه ۱۱ اسفندماه در محل استانداری برگزار شد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این نشست گفت: در روزهای ابتدایی سال گذشته به دلیل احتمال سیل و شرایط بحرانی که پیش آمد امکان سفرهای نوروزی در خوزستان تا حد زیادی گرفته و امسال هم در مقطع فعلی استان و کشور درگیر ویروس کرونا شده است.

استاندار خزستان افزود: با تلاش های انجام شده این بیماری تا حدودی کنترل شده اما برای طرح ادعای کنترل کامل آن هنوز زود است؛ ما دو هفته سخت در پیش داریم که با رعایت توصیه ها و اصول بهداشتی امیدواریم استان را از این شرایط به شکل کنترل شده عبور دهیم و شرایط سفرهای نوروزی در خوزستان مهیا باشد.

شریعتی اظهار داشت: بایست مراقبت کنیم و زنجیره انتقال را پاره کنیم و از ارتباط با افراد مشکوک به بیماری و کسانی که به قم که مبدا اصلی این بیماری بوده سفر داشته اند پرهیز نماییم.

استاندار خوزستان با اشاره به برخی تمهیدات از قبیل تعطیلی فست فودها، رستوران ها، تالارهای عروسی و … توضیح داد: از آسیب های این تصمیمات به اقتصاد آگاهی داریم اما به دلیل جلوگیری از زیان بزرگتر ناچار به انجام این اقدامات هستیم.

شریعتی بیان کرد: به مردم از طریق فضای مجازی اطلاع رسانی های لازم انجام شود البته خوشبختانه مردم هم تا حد خوبی موضوع را جدی گرفته اند.

استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم ظرف ده روز تا دو هفته آینده شاهد روند نزولی این بیماری باشیم و استان برای سفرهای نوروزی آماده شود.

شریعتی تصریح کرد: اقدام خوبی در معاونت عمرانی در مورد تقسیم بندی شهرهای استان به چهار یا پنج منطقه برای استقبال از مسافرین نوروزی انجام شده و کارها از هم اکنون تقسیم شود تا در صورت مهیا بودن شرایط و کنترل کرونا و با توجه به سرسبزی استان و شرایط مساعد آب و هوایی استقبال خوبی از مسافران و گردشگران داشته باشیم و شاهد حضور چشمگیر مسافران و گردشگران در نوروز پیش رو باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن