موضوعات داغ

معاون مدیر سیالات شرکت ملی حفاری ایران

رویکرد شرکت مهندسی اجرایی، کنترل و نظارت، پایش مستمر عملیات سیال دکل های حفاری است

معاون مدیر سیالات معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری در عملیات حفاری گفت: در رویکرد جدید این حوزه پایش دکل های حفاری به عهده مهندسی اجرایی کنترل و نظارت سیالات واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس امید علی ممبنی گوداژدر در توضیح بیشتر در این باره افزود: این تصمیم با هدف جلوگیری از آسیب ها و کاهش خطرات احتمالی با استناد به تجارب میدانی در سال های اخیر، اتخاد گردیده است.

وی اظهار کرد: در پایش مستمر دستگاه های حفاری که بر اساس موقعیت های پرخطر و شرایط خاص آنها صورت می گیرد، چیدمان نیروهای تخصصی به گونه ای است که توان تجزیه و تحلیل حوادث محتمل را داشته باشند.

ممبنی گفت: در مدیریت سیالات دو هزار و ۲۳۰ نفر به کار اشتغال دارند که از این مجموعه یک هزار و ۱۵۰ نفر نیروی تخصصی رسمی ، قراردادی و ارکان ثالث و یک هزار و ۸۰ نفرنیروی غیر تخصصی بومی هستند.

معاون مدیر سیالات شرکت ملی حفاری ایران افزود: این مدیریت رویکرد جدید خود را برمبنای ارتباط مستقیم با کار، کار فرما و کارشناسان از جمله کسب اطلاعات لحظه ای و رصد مستمر سیال حفاری بنا گذاشته و با درک شرایط عملیاتی، موجب شده که اعتماد بین مدیریت و کارشناسان بخوبی برقرار شود که حاصل آن اخذ تصمیم بر اساس خرد جمعی خواهد بود.

وی اظهار کرد: در بررسی این رویکرد، استفاده حداکثری از تمام ظرفیت های انسانی، تخصصی و تجهیزاتی با توجه به خلاقیت ها و تجربیات کارشناسان و ایجاد هم افزایی میان آنها مورد توجه قرارگرفته تا این بخش از عملیات ملی حفاری در رقابت با دیگر شرکت های فعال در این عرصه بتواند جایگاه خود را بیش از پیش ارتقاء بخشد.

ممبنی گفت: در چند ماه اخیر به منظور مستند سازی تجارب به دست امده بانک اطلاعاتی ایجاد و با استفاده از سامانه نرم افزاری و پایش برنامه ها، مطالبات کارکردی این مدیریت تا پایان اسفند ماه به روز رسانی شده و از سوی دیگر تلاش همکاران بر محور استفاده از همه توان تجهیزاتی و پشتیبانی شرکت معطوف شده است.

معاون مدیر سیالات شرکت ملی حفاری ایران در پیوند با این مطلب افزود: در زمان حاضر تامین خدمات سیالات به صورت یکپارچه با کاربست شش مجموعه و خدمات دهی به ناوگان حفاری شرکت بی وقفه استمرار دارد و طبق محاسبات و بررسی های به عمل آمده در سال جاری انتظارات دکل ها نسبت به سال گذشته خاصه در نیمه دوم سال کاهش محسوسی نشان می دهد و اراده خاصی وجود دارد که این موفقیت ها تداوم یابد.

وی با اشاره به اینکه این مدیریت دارای ۱۵ مجموعه مدیریت پسماند ملکی و چهار مجموعه استیجاری است، اظهار کرد: در بخش آب پسماند، محاسبات نشان می دهد که حجم آب دی واتر شده ( درمان شده) در سال جاری ۹۹ هزار ۷۷۲ متر مکعب بوده که بوسیله ۱۵ سامانه مدیریت پسماند ملکی حاصل گردید.

ممبنی ادامه داد: در همین حال آب برگشتی به دکل ۱۴۰ هزار و ۴۷۳ مترمکعب و حجم کنده های تثیت شده در لندفیل ۳۴ هزار و ۲۷۳ متر مکعب اعلام شده و طبق بررسی های به عمل آمده از گزارشات مربوط به پایان سال، چهار مجموعه عملیات سیالات در سال ۹۸ بیش از دو میلیون بشکه سیال ساخته و در اختیار شرکت های متقاضی قرار داده است.

معاون مدیر سیالات شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به تاکید مدیر عامل شرکت مبنی بر استفاده بهینه از داشته های موجود و به روز رسانی تجهیزات، گفت: از دیگر اقدامات موفق این مدیریت در سال ۹۸ محاسبه و دریافت ۸۵۷ سند مالی مربوط به خدمات انجام شده و پیگیری دیگر مطالبات کارکرد خدمات سیال حفاری است.

وی وجود متخصصان کارآمد، خلاق ، مبتکر و دارای ایده های نو در این مدیریت را مورد اشاره قرار داد و افزود: با اتکا به ظرفیت های منابع انسانی و نگاه کمی و کیفی به خدمات ارایه شده در سال جاری شاهد بهینه سازی ۱۲ درصدی هزینه ها نسبت به سال گذشته در این بخش هستیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن