موضوعات داغ

تردد بین شهری در خوزستان ممنوع شد/اتخاذ تصمیمات سختگیرانه جدید برای ۴شهر استان

به گزارش آوای کارون ، استاندار خوزستان با تاکید بر ممنوعیت تردد بین شهری در استان، از اتخاذ تصمیمات جدید برای چهار شهرِ در وضعیت قرمز خرمشهر، آبادان، شادگان و اندیمشک خبر داد.

 

غلامرضا شریعتی ، پس از نشست شورای تامین استان پیرامون اقدامات اجرایی طرح فاصله‌گذاری اجتماعی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در راستای دستورالعمل کشوری فاصله اجتماعی که باید در کل کشور برای کنترل بیماری کرونا ناشی از ویروس کرونا ایجاد شود، شورای تامین استان امروز تشکیل شد؛ تبادل نظرهای مختلف و هماهنگی‌های مختلف برای بومی‌سازی دستورالعمل صورت گرفت و تصمیمات مهم اتخاذ شد.

وی افزود: قرار شد در شهرها صرفا افراد بومی ساکن آن شهر مجاز به ورود به آن شهر باشند و از ورود افراد غیر ساکن جلوگیری می‌شود و ممنوعیت دارد. خودروهایی که ساکن شهر هستند می توانند وارد شهرشان شوند و تردد بین شهری ممنوع است. به عنوال مثال کسی که ساکن شوش است می‌تواند وارد شوش شود، کسی که ساکن رامهرمز است می‌تواند وارد رامهرمز شود ولی غیر ساکن حق ورود ندارند.

وی تصریح کرد: نحوه شناسایی افراد نیز با کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو و مواردی که مسئولین شهر صلاح می دانند، انجام خواهد شد. افراد غیر ساکن و مسافر شهرها باید سریعاً شهرها را ترک کنند. همچنین مدارس و دانشگاه تا پایان زمان طرح، تعطیل هستند. پارک‌ها و بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی، استخرها و در کل محل‌های تجمع، مانند قبل و بلکه با شدت بیشتری، تعطیل خواهند بود.

استاندار خوزستان ادامه داد: اصناف و مشاغلی که مربوط به مواد غذایی هستند همان طور که قبلا اعلام شده، باز هستند و سایر موارد تعطیل هستند و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد باز باشند. هرگونه برگزاری مراسم، تجمع، مراسم شادی، فرهنگی، مذهبی و تشییع و ترحیم‌ها، ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین تردد خودروهای امدادی و درمانی و پلیس بلامانع است اما سایر موارد ممنوع است. حرکت قطارها نیز تا سیزدهم فروردین محدود و ممنوع خواهد شد. حرکت‌ قطارها کاملاً در استان ممنوع خواهد بود حتی از مبدا تهران به استان و از استان به مقصد تهران. برای اتوبوس‌ها نیز به همین منوال، محدودیت کامل صورت خواهد گرفت. در مورد هواپیماها نیز باید پروازها به حداقل تقلیل پیدا کنند و حداکثر محدودیت‌ها و الزامات بهداشتی صورت بگیرد. سایر موارد هم به همین منوال، جدی‌تر اعمال خواهد شد.

شریعتی با بیان اینکه در شهرهای وضعیت قرمز خرمشهر، آبادان، شادگان و اندیمشک، اقدامات سختگیرانه‌تر اعمال خواهیم کرد، گفت: فردا، نهم فروردین تصمیمات لازم برای این چهار شهر گرفته خواهد شد و آن را به سرعت و با جدیت اعمال می‌کنیم. حفظ سلامت و جان مردم، خط قرمز ما است و همه ما اعضای شورای تامین استان در این زمینه با هیچ کسی مماشات نخواهیم داشت. در این زمینه تکلیف بر همه ما و همه مردم است و اصرار می‌ورزیم که مردم نقش اساسی دارند و باید نهایت همکاری را با ما داشته باشند. انتظار داریم این همکاری صورت بگیرد، در غیر این صورت مجبور هستیم که قانون را اعمال و برخوردهای سخت گیرانه را در این زمینه، بیشتر و بیشتر کنیم.

وی خاطر نشان کرد: تاکید می‌کنم که این اپیدمی باید کنترل شود و وظیفه همه ما است در این زمینه اعمال قانون کنیم و در صورتی که خدایی نکرده حتی با این شرایط نتوانیم وضعیت را کنترل کنیم، شرایط سخت گیرانه تری را بر کل استان اعمال می‌کنیم. اکنون شرایط چند شهری را که اعلام کردم سخت گیرانه تر خواهیم کرد و درصورت لزوم به کلیه شهرها تسری می‌دهیم.

رئیس شورای تامین خوزستان گفت: اگرچه وضعیت استان پایدار و شرایط تحت کنترل ستاد استانی مبارزه با کرونا است و هیچ مشکل خاصی نیست اما در بیماری‌های مسری، شرایط پایدار، شکننده است و به همین دلیل من از مردم عزیز می خواهم که در این زمینه با ما همکاری داشته باشند. بیش از ۸۰ درصد مردم موافق انجام این طرح هستند و ۲۰ درصد دیگر باید تمکین کنند. ما نمی‌توانیم برای اینکه ۲۰ درصد می‌خواهند برخی امور خطرناک را اعمال کنند، سلامت و جان ۸۰ درصد دیگر را به خطر بیندازیم و به همین علت به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد که این اتفاق بیفتد و به طور جدی مدیریت خواهیم کرد.

وی در ادامه درخصوص تمهیدات لازم برای روز طبیعت، بیان کرد: درخصوص روز طبیعت که سیزدهم فروردین است نیز همین هفته جلسه می‌گیریم و تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم و به سمع و نظر مردم خواهیم رساند. ان‌شاالله که همه ما به لطف الهی و به همت مردم بتوانیم این ویروس را همان‌طور که اکنون در استان کنترل کردیم، به طور کامل کنترل و ریشه‌کن کنیم./

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن