موضوعات داغ

استاندار خوزستان گفت: تردد محله به محله در ۱۳ فروردین امسال ممنوع است

به گزارش آوای کارون  – استاندار خوزستان با اشاره به محدودیتهای تردد در روزهای ۱۲ و ۱۳ فرودین گفت: حتی ترددهای محله به محله  در این روزها ممنوع است.

غلامرضا شریعتی روز دوشنبه در پنجمین نشست ستاد مدیریت ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت:  البته در خصوص روز طبیعت منتظر تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم اما به طور کلی از روز ۱۲ فروردین کنترل منطقه به منطقه و محله به محله را خواهیم داشت  و در مناطق با وضعیت قرمز حتی امکان دارد خانه به خانه نیز این امر را کنترل کنیم.

وی افزود: از ترددهای غیر ضروری ممانعت می‌کنیم، نیابد اجازه دهند افراد از مناطق خودشان خارج شوند و کسی نباید به قصد تفریح و گردش حتی از یک منطقه به منطقه دیگر  برود.

وی گفت نکته دیگر این که تجمع در منزل آشنایان و اقوام ممنوع است،   این که در خود شهر در یک منطقه جمع شوند فرقی با دیگر تجمعات ندارد و جمع شدن  در خانه اقوام از تجمع در محیطهای باز خطرناک‌تر است.

استاندار خوزستان با درخواست از مردم برای ماندن در خانه توضیح داد: هر چند این مساله برای برخی سخت است اما برای پیشگیری از  این بحران لازم است.

وی افزود: تاکید بر این است مراقبت‌ها  به شکل جدی  صورت گیرد، با کسانی که قانون را رعایت نکنند و  مصوبات را اجرایی نکنند برخورد قانونی شود.

شریعتی گفت: ما نمی‌توانیم سلامت و جان شهروندان را  به خاطر یک گروه کوچک که غفلت و سستی می کنند به خطر بیاندازیم و از این بابت است که به طور ویژه از جان مردم صیانت می‌کنیم.

وی با تاکید بر انجام اقدامات سختگیرانه تر  در روزهای آتی بیان کرد: در شهرهای قرمز از همین امروز  به صورت منطقه به منطقه ترددها کنترل می‌شود و اجازه تردد بین منطقه‌ای باید به حداقل برسد تا بتوانیم بر مهار بیماری کنترل بیشتری داشته باشیم.

پیمانکاران کارگران خود را به مدت ۱۰ روز مرخص کنند

شریعتی گفت: با توجه به فعالیت برخی پروژه‌های پیمانکاری به جز پروژهای مهم و تولیدی‌های ضروری، پیمانکاران مکلفند به مدت ۱۰ روز کارگران خود را مرخص کنند چراکه جان این کارگران نیز در خطر خواهد بود،

وی تصریح کرد: وضعیت استان پایداری است اما در بیماری‌های عفونی و مسری، وضعیت پایدار همیشه شکننده است و یک غفلت و سستی می‌تواند سیستم را به هم بزند از این رو باید مراقبت و دقت لازم برای مهار بیماری صورت گیرد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: به عنوان مثال در یک بازی فوتبال در دقیقه نود هم می‌توان گل خورد برای همین باید تا آخرین لحظه‌ها مراقبت لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: براساس گزارشهای اپیدمیولوژیست‌های کشور و استان تاکنون مداخلات بر شییب این بیماری موثر واقع شده و نسبت به شیب اولیه کاهش داشته است.

وی  با تاکید بر ادامه روند فاصله گذاری اجتماعی  گفت: ورودی استان در طول ۱۰ روز گذشته به نسبت سال قبل ۸۱ درصد و خروجی ۸۲ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: البته سال گذشته نیز با بحران سیل رو به رو بودیم که همین امر بر میزان ورود و خروج استان تاثیر به سزایی گذاشته بود ولی در کل کاهش ورود و خروج به استان نشان  از تلاش های نیروی انتظامی، بسیج، هلال احمر، ارتش، دانشگاه علوم پزشکی و  فرمانداران دارد.

شریعتی با بیان این که ترددهای بین شهری تنها ۶۰ درصد کاهش یافته است بیان کرد: در حوزه ترددهای بین شهری آن‌طور که باید و شاید و ما انتظار داشتیم کاهش نداشته ایم برای همین  می بایست  وروردی و خروجی شهرها نیز  در استان کنترل شود و اجازه ورود به شهرها هم داده نشود.

به گزارش ایرنا  به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان به ۶۷۱ بیمار رسید که از این تعداد ۷۸ نفر تاکنون فوت کرده‌اند

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نهم فروردین اعلام کرد: تاکنون۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۵۱۷ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق العاده اعلام کند

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن