موضوعات داغ

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان: بکارگیری ۱۲ هزار نیروی بسیجی استان خوزستان در زمینه مقابله با کرونا

به گزارش آوای کارون فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت : تاکنون ۱۲ هزار نیروی بسیج در استان خوزستان برای ضدعفونی، کنترل ورودی شهرها، جداسازی جمعیت‌ها و نیز غربالگری شهروندان بکارگرفته شده است.

 سردار حسن شاهوار پور دوشنبه ۱۱ فروردین در حاشیه بهره‌برداری از نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی قرارگاه شفا که در سالن ورزشی راه آهن جنوب در اهواز اظهارداشت: در مرکز استان تعداد ۳۰۰ تخت در سه نقطه کلانشهر اهواز به همت بسیج جامعه پزشکی استان ویژه نگهداری از ترخیص شدگان از بیمارستان‌ها برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه در سراسر استان ۹۰۰ تخت در محل‌های نقاهتگاهی ایجاد شده ، گفت: امکانات این فضاها از سوی نواحی بسیج شهرستان‌های خوزستان تامین شده است.

 

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان ادامه داد: تاکنون ۱۲ هزار نیروی بسیج در استان خوزستان برای ضدعفونی، کنترل ورودی شهرها، جداسازی جمعیت‌ها و نیز غربالگری شهروندان بکارگرفته شده است.

شاهوارپور با تاکید بر اینکه سپاه همه توان خود را در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و بهبود مبتلایان بکار گرفته است، گفت: علاوه بر این بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر در مراکز بهداشتی خوزستان مامور شده‌اند و این درحالی است که ۳۰۰ نفر از آنها در مراکز بهداشتی استان مشغول خدمت رسانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۶ درمانگاه وابسته به بسیج استان در اختیار مجموعه‌های بهداشت و درمان قرار گرفت تا نسبت به غربالگری شهروندان خوزستانی اقدام شود.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان با اشاره به پشتیبانی بیمارستان شهید بقایی اهواز برای ایجاد بیمارستان صحرایی در اهواز، اضافه کرد: علاوه بر این رده‌های مربوط به جنگ‌های نوین سپاه در استان هر شب اقدام به ضدعفونی و گندزدایی معابر شهرهای استان می‌کنند.

شاهوارپور همچنین با اشاره به راه‌اندازی نقاهتگاه شهدای سلامت در مجموعه ورزشی راه آهن جنوب، یادآور شد: این مجموعه با ظرفیت ۱۰۰ تخت و امکانات درمانی و نگهداری از بیماران ترخیص شده از بیمارستان‌های اهواز راه اندازی شده است.

وی همچنین از مردم خواست به منظور شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا ضمن رعایت توصیه‌های خودمراقبتی از منازل خارج نشوند، امیدواریم مردم خوزستان این درخواست را بخصوص در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه بیش از پیش جدی بگیرند.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن