موضوعات داغ

استاندار: تاکنون هیچ بیمار کرونایی بلاتکلیف از نظر درمان در خوزستان وجود ندارد

به گزارش آوای کارون استاندار خوزستان گفت: در خوزستان به همه بیماران رسیدگی شده ضمن اینکه طبق بررسی به عمل آمده تعداد مردان مبتلا به کرونا نسبت به زنان بیشتر بوده که ناشی از رعایت بیشتر نکات بهداشتی از سوی بانوان می باشد.


غلامرضا شریعتی عصر امروز چهارشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان از به تاخیر انداختن اقدامات پیشگیرانه مبارزه با بیماری کرونا در خرمشهر انتقاد کرد و گفت: اگر اقدامات جدی و محدودیت‌های پیشگیرانه با تاخیر در خرمشهر آغاز نمی‌شد امروز آمار مبتلایان کرونا دراین شهرستان افزایش پیدا نمی‌کرد.

وی با اشاره به اقدامات ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان آبادان افزود: تدابیر اندیشیده شده در شهرستان آبادان نتیجه بخش بوده و آمار مبتلایان به کرونا را در این شهر کاهش داده است.

رئیس شورای سلامت خوزستان بیان کرد: در حال حاضر میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در آبادان نسبت به نرم کشوری ۱۰.۲ درصد و در مقایسه با آمار استان خوزستان ۵ درصد کمتر نشان می‌دهد.

وی بر اقدامات سختگیرانه و بستن مبادی ورودی و خروجی شهرهای آبادان و خرمشهر تاکید کرد و گفت: اگر تا ۲ هفته آینده تدابیر سختگیرانه در این منطقه انجام شود و طرح فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود امکان قطع زنجیره بیماری کرونا وجود دارد.

غلامرضا شریعتی از بزرگان اقوام، طوایف و عشایر خوزستان خواست تا به مسئولیت اجتماعی خود بیش از پیش عمل کنند و بر رعایت توصیه های خود مراقبتی به اطرافیان تاکید کنند.

وی از مردم استان خوزستان خواست در صورت مشاهده تجمع های نامتعارف به سامانه ۱۱۱ اعلام کنند تا در اسرع وقت پیگیری و برخورد شود.

استاندار خوزستان با اشاره به تمدید تعطیلات گفت: تعطیلات تا ۲۲ فروردین تمدید شده و مدارس، دانشگاه ها و بازارهای غیر ضروری مشمول این تعطیلی هستند و کارمندان ادارات و شرکتها با ۲۰ درصد ظرفیت نیرو فعالیت خواهند کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون هیچ بیمار کرونایی بلاتکلیف از نظر درمان در استان خوزستان وجود ندارد گفت: در استان خوزستان به همه بیماران رسیدگی شده ضمن اینکه طبق بررسی به عمل آمده تعداد مردان مبتلا به کرونا نسبت به زنان بیشتر بوده که ناشی از رعایت بیشتر نکات بهداشتی از سوی بانوان می باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن