دلنوشته ای برای مجاهدان سلامت

به قلم دکتر سلیمان کمایی مدیر بیمارستان شهید بقایی ۲ اهواز

حضرت رسول اکرم (ص) در وصف پرستاران فرمودند: “پرستار در روز قیامت همنشین ابراهیم خلیل است “. آری پرستاری حرفه ای انسانی  و اسلامی است.؛

خداوند انسان را آزاد آفرید تا با قوه ی تدبیر و اندیشه راه سعادت را با چاشنی دستورات الهی بیابد. او با انتخاب شغل مناسب راه سعادت را برای خود بر می گزیند.

بی شک در میان مجموعه ی شغل های مقدس و نیک، شغل زیبای پرستاری که سرشار از عواطف انسانی است را می توان یکی از انسان دوستانه ترین شغل ها دانست.

شغلی که حضرت رسول اکرم (ص) در وصف آن فرمودند: “پرستار در روز قیامت همنشین ابراهیم خلیل است “. آری پرستاری حرفه ای انسانی  و اسلامی است.

 پرستاران ستارگان پر فروغ عرصه ی سلامت و پزشکی در حقیقت بازیگران بخش مهمی از زندگی بشری هستند. این روزها که در هرگوشه از جهان سخن از دشمنی ویرانگرا و میهمانی ناخوانده به نام کروناویروس است که با حضورش فروزندگی این ستارگان را بر ما نمایان تر ساخت.

“کرونا” قوی ترین ویروسی که تا کنون همتایی نداشته و در  میدان نبرد مبارز می طلبد و هم اکنون تنها حریفان این عرصه ی نبرد، فرشتگان سپید پوشی هستند که فارغ از هر اندیشه ای جان خویش را در طبق اخلاص نهاده و به جنگ تن به تن با این ویروس آمده اند تا نه فقط با ایفای نقش ارزشمند خود بپردازند بلکه با ایثار جان خود، نجات بخش و یاری گر همنوعان خود باشند.

به یاد دارم در سال ها و روزهای جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس نیرو های نظامی (ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیرو های بسیج مردمی و انتظامی) و هر کسی که با فنون رزمی آشنایی داشت در خط مقدم جنگ در مقابل رژیم بعثی شجاعانه می جنگید.

در  یک قدم عقب تر و در خط پشتیبانی، حضور پزشکان و پرستاران، امدادگران و پزشکیاران عملیاتی که دوشادوش سربازان وطن ایفای نقش می نمودند، دیده می شد.

امروز نیز در جبهه ی مبارزه با هیولا ی “کرونا” عزیزان عرصه ی سلامت، پزشکان و پرستاران و کادر درمانی در خط مقدم این جبهه ها هستند و با عشق و شجاعت و ایثار و فداکاری، جان خود را به خطر انداخته اند تا حیات بخش جان دیگران باشند و در کنار آنها نیرو های نظامی و انتظامی و نیرو های بسیجی و مردمی نیز در خط پشتیبانی با دشمنی که از دیر باز بوده ولی امروز خود را مجهز تر به جنگ بشریت برخاسته است، دست و پنجه نرم می کنند.

مژده باد این عزیزان را این فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: “هرحرکت انسانی یک پرستار برای بیمار، یک حسنه است”

درود و سلام خدا بر سپیدپوشانی که الحق چنان فرشتگانی پاک و معصوم حافظان عرصه سلامت اند و جهادگران و ایثارگران جبهه ی فدارکاری.

اینجانب به نوبه ی خود از خدمات ارزشمنداین قشر فهیم و خدمت رسان اعم از پزشکان، پرستاران، کادر درمان، عوامل اجرایی، کادر آموزشی و… که با تلاش های شبانه روزی خود با اهتمام و جدیت، اقدام به این حرکت انسانی و اسلامی و عاطفی بزرگ نمودند، تقدیر و تشکر می نمایم و از خداوند بلند مرتبه برای همه این عزیزان و همه ملت ایران اسلامی آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.

دکتر سلیمان کمایی مدیر بیمارستان شهید بقایی ۲ اهواز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن