موضوعات داغ

بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن بیمارستان رازی اهواز/ دومین آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در اهواز راه اندازی شد

با حضور استاندار خوزستان دستگاه سی تی اسکن بیمارستان رازی اهواز و دومین آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در بیمارستان شفای این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفتند

به گزارش آوای کارون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در مراسم بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن بیمارستان رازی اهواز اظهار کرد: یکی از راه های تشخیص بیماری های سندروم حاد تنفسی به ویژه کرونا دستگاه سی تی اسکن است اما به دلیل اینکه بیمارستان رازی از این دستگاه بی بهره بود، بیماران به بیمارستان هایی که دستگاه سی تی اسکن داشتند اعزام می شدند که این امر ممکن بود باعث شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از آن شود.

وی افزود: بیش از ۴.۵ میلیارد تومان برای راه اندازی بخش سی تی اسکن بیمارستان رازی اهواز هزینه شد تا از اعزام بیماران مبتلا به ویروس کرونا به دیگر بیمارستان ها برای انجام سی تی اسکن جلوگیری به عمل آید.

استاندار خوزستان بیان کرد: دو دستگاه اکسیژن ساز نیز که پیش از این با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان برای بیمارستان رازی تهیه شده بودند امروز مورد بهره برداری قرار گرفتند.

شریعتی در ادامه افتتاح بخش ICU شماره پنج بیمارستان رازی اهواز را مورد اشاره قرار داد و افزود: این بخش نیز به منظور افزایش تخت های مراقبت های ویژه در اهواز برای بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا و امکان گرفتن تست و مراقبت های شبانه روزی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی از افتتاح آزمایشگاه دوم تشخیص ویروس کرونا نیز در بیمارستان شفای اهواز خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۳ آزمایشگاه تشخیص این بیماری در اهواز، دزفول و آبادان به بهره برداری رسیدند و با افتتاح آزمایشگاه دوم اهواز، تعداد آزمایشگاه های دولتی استان که امکان انجام تست های کرونا را دارند به چهار عدد رسید.

استاندار خوزستان تصریح کرد: برای راه اندازی آزمایشگاه دوم اهواز، راه اندازی ساختمان سی تی اسکن بیمارستان رازی اهواز ، دستگاه اکسیژن ساز این بیمارستان و بخش مراقبت های ویژه ۱۲میلیارد تومان هزینه شده است که از این میزان ۵ میلیارد تومان اهدایی وزارت نفت بود و مابقی از سوی استان هزینه شده است تا بتوانیم خدمات بهتری را به مردم استان به ویژه بیماران ارائه دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن