موضوعات داغ

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان: نیمی از کلاس های مدارس استان به کولرهای جدید مجهز میشوند

به گزارش آوای کارون، علی حسین حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان روز سه شنبه ۲۶ فروردین ماه در نشست شورای آموزش و پرورش استان گفت: امروز بعد از ظهر آخرین جمع بندی برای ادامه سال تحصیلی را با حضور مدیران آموزش و پرورش خواهیم داشت و نتایج را به وزارت اعلام میکنیم تا در اواخر هفته و یا هفته آینده در ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهوری به تصویب نهایی برسد.
وی افزود: در ارتباط با تامین امکانات سرمایشی امسال قرار شد تعداد ده هزار دستگاه تخصیص یابد که پنجاه درصد هزینه های آن از استان تامین میشود و پنجاه درصد نیز توسط وزارت آموزش و پرورش تامین میشود که این تعداد کولر حدود یک سوم از کلاس های درس ما را پوشش میدهد و با توجه به اینکه ۵ هزار کولر هم در سال گذشته به کلاس های درس استان تخصیص یافت حدود نیمی از کلاس ها در سطح خوزستان طی سال گذشته و امسال به کولرهای جدید مجهز میشود.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: در بخش نیروی انسانی جهت جذب نیروهای جدید حتما روال آزمونی انجام شود که عدالت در استخدام رعایت شده و شاهد اعتراض افراد نباشیم.
حسین زاده اظهار داشت: متاسفانه آموزش معلمان ابتدایی آنچنان که لازم بوده صورت نگرفته است. هم اکنون حدود ۷۰ درصد از معلمان ابتدایی که مشغول هستند از این آموزش برخوردار نبوده اند و اگر اینکار انجام نشود آسیب جدی در کیفیت آموزش خواهیم دید؛
وی ادامه داد: حدود یک میلیارد تومان اعتبار مورد برای این آموزش نیاز هست که امیدواریم با تامین اعتبار اجرایی شود.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: در بخش شبکه های اجتماعی زیرساخت ارتباطی در استان حدود ۶ درصد مانده که امیدواریم امسال تکمیل شود. البته ابزار آموزش از طریق شبکه های اجتماعی در دسترس همه دانش آموزان نیست و لازم است آمار دقیقی در این زمینه تهیه شود و تا بتوانیم برای تامین ابزار لازم برای دانش آموزان محروم در حد بضاعت برنامه ریزی نموده و این ابزار را در اختیار آنها قرار دهیم.
حسین زاده تصریح کرد: تعداد ۱۷ درصد از دانش آموزان در طرح شاد ثبت نام نموده اند که این رقم قابل اتکا نیست و باید برای افزایش ضریب نفوذ این طرح تلاش جدی صورت دهیم.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: متاسفانه ما همواره به شبکه های اجتماعی با دید منفی نگاه نموده ایم اما شرایط امروز فرصت خوبی است که به فرصت ها و امکانات بی نظیر و ارزشمند دنیای مجازی در حوزه های فرهنگ و آموزش پی برده و هر چه بیشتر در این زمینه سرمایه گذاری نماییم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن