موضوعات داغ

صحبتهای غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا

استاندار خوزستان: همچنان مقابله با کرونا ویروس اولویت اول استان است / هیچ قصوری و عذری از مسئولان در این زمینه پذیرفتنی نیست/ مردم همچنان پروتکل بهداشتی و خود مراقبتی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند

 

به گزارش خبرنگار آوای کارون، استاندار خوزستان در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان خوزستان گفت : خوزستان با وجود اینکه ۶ درصد جمعیت کشور را دارد یک و نیم درصد از جمعیت مبتلایان در کشور را تشکیل می دهد. این مساله از تلاش های مسئولان، رسانه ملی ؛ خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و بسیج مردمی و مشارکت شهروندان حکایت می کند‌. غلامرضا شریعتی به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اشاره کرد و گفت: فرمانداران شهرستان های استان باید همچنان جدیت لازم را در جهت مدیریت این شرایط را داشته باشند. هنوز به شرایط کنترل بیماری نرسیده ایم .

رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا خوزستان گفت :اگر در این شرایط امور را رها کنیم مجددا به دوران سخت و شیوع این بیماری بازخواهیم گشت.

استاندار خوزستان گفت: نمونه ملموس از کم توجهی ها و غفلت ها در رامشیر متبلور شد و آمار مبتلایان به کرونا ویروس در طول چند روز به ۶۵ نفر رسیده است که این مساله هشدار دهنده است.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان گفت: در این شرایط مساله مقابله با کرونا ویروس(کوئید۱۹) اولویت نخست مسائل استان است. از سوی دیگر مساله برداشت محصولات استراتژیک نظیر گندم ؛ کلزا و سایر محصولات مهم را داریم . این امر مهم باید با رعایت پروتکل بهداشتی انجام شود. امسال شاهد برداشت ۶ میلیون تن محصولات کشاورزی از استان خواهیم بود که خبر بسیار مسرت بخش و امیدوار کننده است.

رئیس شورای سلامت استان خوزستان گفت: حساسیت موضوع از سوی فرمانداران باید همچنان در اوج خود باشد. ضد عفونی کردن مناطق شهری و روستایی همچنان باید در اولویت باشد.

شریعتی افزود : هیچ عذر و قصوری از سوی فرمانداران؛ بخشداران و دهیاران در این زمینه برنامه های مقابله با کرونا ویروس پذیرفته نیست . اداره کل امور روستایی استانداری خوزستان در این زمینه به درستی عمل نکرده است.

رئیس شورای اداری استان خوزستان گفت : واحدهای صنفی کم خطر که بدون مجوز بهداشت و اخذ کارت سلامت بازگشایی کردند باید با آنها برخورد قانونی صورت گیرد.

استاندار خوزستان گفت : نباید شرایط به جای برسد که کنترل و مدیریت آن از ید اختیارات ما خارج شود . دستگاه قضایی استان در این زمینه به خوبی عمل کرده است. حضور و مداومت دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در برخورد با متخلفین قابل تقدیر است.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان گفت : همه واحدهای صنفی و ادارات رامشیر تا رسیدن به شرایط عادی در این شهر تعطیل خواهد بود.

رئیس شورای سلامت استان خوزستان گفت: شرایط در آبادان و خرمشهر نیز خوب نبود که با اقدامات سلبی و کنترلی شرایط به حالت عادی بازگشته است.

استاندار خوزستان گفت : باید بهیاران و بهورزان در روستا از سوی اداره کل امور روستایی استانداری خوزستان و دانشگاه علوم پزشکی مورد آموزش قرار بگیرند.

شریعتی افزود : باید شرایط پیش رو شهرستان ها مورد پیش بینی قرار گیرد و برای اجرای آن پروتکل لازم در ستاد مدیریت کرونا ویروس ارائه؛ طرح و اجرا شود

استاندار خوزستان گفت: اگر شرایط شهر یا منطقه ای عادی نبود برای آن تصمیمات ویژه و منطقه ای اتخاذ خواهد شد.

رئیس شورای سلامت استان خوزستان گفت : تصمیمات ستاد ملی برای همه مسئولان لازم اجراست . اما برای شرایط ویژه در شهرهای هفتکل و رامشیر تصمیمات سخت تری اتخاذ خواهد شد . باید به تدریج با شرایط حضور کرونا ویروس سازگاری کرد اما این مساله دال بر عدم مراقبت های جدی و رصد و نظارت چند ساحتی از سوی مسئولان و فرمانداران نیست و باید همه جدیت لازم را داشته باشند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن