موضوعات داغ

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان؛ افزایش سطح زیرکشت اولویت حوزه کشاورزی خوزستان/ ضرورت بیمه محصولات کشاورزی/ توجه ویژه به مسایل زیست محیطی و زهاب ها

به گزارش آوای کارون،کیامرث حاجی زاده روز شنبه در نشست برنامه‌ریزی کشت محصولات تابستانه سال ۹۹ در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد: ضرورت دارد در کنار افزایش محصول و ایجاد جهش در تولیدات خوزستان بتوانیم امنیت غذایی را به عنوان قطب کشاوزی کشور، ایجاد کرده و توجه ویژه به زهاب‌ها و مسایل زیست محیطی ناشی از آن داشته باشیم.

وی افزود: نکته بسیار مهم دیگر در حوزه کشت در خوزستان به دلیل وقوع بحران‌های متعدد، توجه به بیمه محصولات کشاورزی است؛ با توجه به بحران‌های اخیر در خوزستان نباید اجازه دهیم محصولات کشاورزی در اثر یک بحران ناخواسته آن هم در موقع برداشت که تقریبا اوایل پاییز آغاز می‌شود دچار مشکل شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: برای بیمه محصولات کشاورزی نیاز به همکاری کشاورزان و انجمن‌های صنفی کشاورزان و آگاهی بخشی لازم از سوی سازمان جهاد کشاورزی است چراکه اگر بیمه نباشد و با توجه به مشکلاتی مانند تحریم، نبود نقدینگی، مشکل در فروش نفت و … بحرانی ایجاد شود پرداخت خسارت به کشاورزان با مشکل رو به رو می‌شود.

وی افزود: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهش تولید و از یک سو با توجه به مسایلی که کشور دچار آن است مانند تحریم‌های ظالمانه و بحران‌های مختلف از جمله ویروس کرونا مساله امنیت غذایی یک موضوع بسیار مهم برای ما به شمار می رود.

حاجی زاده با اشاره به وضعیت ذخایر آبی، آب قابل برنامه‌ریزی و میزان کشت در حوضههای مختلف آبریز در خوزستان گفت: برنامه‌ریزی‌ خوبی در این حوضهها صورت گرفته و بنا است تا رسیدن به تصمیم نهایی نشست‌های کارشناسی در این زمینه ادامه داشته باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن