موضوعات داغ

استاندار خوزستان: تا شکست کامل و ریشه کن کردن ویروس کرونا همه باید فاصله اجتماعی و پروتکل بهداشتی را رعایت کنند/ مردم از مبارزه با کرونا خسته نشوند / شهروندان اهوازی باید بیش از گذشته خود مراقبتی و پروتکل بهداشتی را رعایت کنند

 

به گزارش آوای کارون، استاندار خوزستان در پنجمین گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم خوزستان با تبریک هفته سلامت به همه مجاهدان سلامت و کادر درمانی بیمارستان ها و روز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همه پاسداران این مرز و بوم گفت: پیشاپیش هفته گرامیداشت مقام معلم را به همه معلمان تبریک می گویم. آنها نیز در این روزهای کرونایی تدریس و آموزش دانش آموزان را فراموش نکردند.

🔻رئیس شورای سلامت استان خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان خوزستان گفت: تعداد بیماران به دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است ‌و ۱۸۰ هزار نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند. ایران از لحاظ تعداد بیماران رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است.

🔻دکتر شریعتی با اشاره به وضعیت بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت : ۸۶ هزار بیمار در کشور شناسایی شده است . شیب آن کندتر شده است. تا امروز ۱۸۳۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی و تحت درمان قرار گرفته اند . ۵۲ بیمار مبتلا امروز شناسایی شدند. که تعدادی به شکل سرپایی مداوا شده اند. تعداد آزمایشگاه تشخیص کرونا به چهار آزمایشگاه افزایش پیدا کرده است.افزایش تعداد بیماران به دلیل افزایش موارد آزمایش است .

🔻نماینده عالی دولت در استان خوزستان گفت: تعدادی از مبتلایان به طور سرپایی مداوا شده اند چرا که به محض بروز علائم به آزمایشگاه های تشخیص مراجعه کرده اند که اقدام بسیار خوبی ست.

🔻استاندار خوزستان گفت: علیرغم افزایش دما هنوز این ویروس در استان فعال است که باید خودمراقبتی و رعایت فاصله اجتماعی را همچنان در دستور کار قرار دهیم

🔻شریعتی گفت: موارد فوت نسبت به موارد مثبت نشان دهنده این است که روند بهبود رو به افزایش است . هر چه بتوانیم مرگ و میر را کنترل کنیم نشانه پیروزی ما بر این ویروس خواهد بود.

🔻رئیس شورای سلامت استان خوزستان گفت : روند مرگ و میر در اهواز رو به کاهش است . باید تلاش کنیم افراد بستری شده را با بهبودی کامل ترخیص کنیم. ۵۲ درصد از مبتلایان مردان و ۴۸ درصد زنان هستند. میانگین سنی فوتی ها ۵۵ سال است که نشان می دهد که متوسط سنی مبتلایان بالا رفته است .

🔻شریعتی افزود : مبتلایان ۵۵ درصد بیماری زمینه ای نداشتند . ۷۹ درصد از فوت شدگان دارای بیماری زمینه ای داشتند. ۲۱ درصد از فوت شدگان دارای هیچ بیماری زمینه ای نداشته اند . باید همه در هر سنی فاصله اجتماعی را رعایت کنند .

🔻استاندار خوزستان گفت : تعداد بیماران فوتی زیر ۶۰ ساله ها در هفته های اخیر افزایش داشته است که نشان میدهد که افراد زیر ۶۰ سال پروتکل بهداشتی را رعایت نکردن د.

🔻استاندار خوزستان گفت: ۳۲ درصد از فوتی شدگان دارای بیماری قلبی و عروقی بودند. دیابتی ها و فشار خون؛ کلیوی ؛ گوارشی در ردیف های درگیر هستند . همچنان زنان خانه دار در رتبه نخست فوت شدگان کرونایی قرار دارند. باید زنان خانه دار بیش از پیش مراقبت کنند . اگر علاقه دارید کادر درمانی خسته نشوند باید خود مراقبتی ها را افزایش دهید . متاسفانه ۲۲ درصد از مبتلایان جدید پرستاران هستند . ۲۰ درصد نیز از مبتلایان پزشکان هستند و سایر کادر درمانی نیز ۴۱درصد از مبتلایان را تشکیل میدهند. ‌مجموعا ۱۰۹ نفر از مبتلایان از کادر درمانی هستند.

🔻استاندار خوزستان گفت : اهواز به لحاظ فراوانی در صدد قرار گرفته است. در دو هفته اخیر روند مبتلایان در اهواز فراینده بوده است. از مردم اهواز خاضعانه می خواهم که بیش از گذشته فاصله اجتماعی را رعایت کنند . ماسک و دستکش استفاده کنند و مرتبا دستان خود را با آب و صابون شستشو بدهند. اهواز میتواند تمام استان را زمین گیر کند . اهواز بخش اعظمی از مبتلایان را به خود اختصاص داده است. رفتارهای پرخطر را باید کنار بگذاریم. نباید تصور کنیم کرونا تمام شده است . اگر رفتار پرخطر خود را کنار بگذاریم شاهد انفجار این بیماری در اهواز خواهیم بود. اجازه ندهیم اطرافیان رفتار پرخطر انجام داد.

🔻استاندار خوزستان گفت : شیوع کرونا از شهر به روستاها سرایت کرده است. روستائیان باید به دلیل فصل برداشت محصول از خود مراقبت کنند . رامشیر ؛ جسانیه اهواز و میداود و سرله نیز آمار مبتلایان رو به تزاید است . باید بی مبالاتی را کنار بگذاریم.

🔻استاندار خوزستان گفت: ۲۴۳ مورد بیمار هم اکنون در بیمارستان های استان به دلیل مبتلا به ویروس کرونا بستری شده اند . اگر چه مرگ و میر رو به کاهش است اما میزان ابتلا نیز باید سیرکاهشی پیدا کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن