موضوعات داغ

۱۰۹ نفر از کادر بهداشتی و درمانی خوزستان به کرونا مبتلا شدند

 

به گزارش آوای کارون استاندار خوزستان عنوان کرد:

تعداد موارد فوت نسبت به بهبودیافته‌ها روند مثبت دارد . ۵۲ درصد مبتلایان مرد و ۴۸ درصد زن بوده‌اند. ۵۶ درصد فوتی‌ها مرد و ۴۴ درصد زن بوده‌اند. میانگین سنی ابتلا نیز ۵۵ سال است.

میانگین سنی فوت در استان ۶۴ است. ۷۹ درصد فوت‌شدگان بیماری زمینه‌ای داشته‌اند. نسبت به هفته‌های گذشته تعداد فوت‌شدگان دارای بیماری زمینه‌ای کاهش یافته است. این نشان می‌دهد افراد سالم بی‌مبالاتی کرده‌اند.

میزان فوت‌شدگان زیر ۷۰ سال نسبت به هفته‌های گذشته بیشتر شده و این نشان می‌دهد پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده است.۳۹ درصد مبتلایان زنان خانه‌دار هستند. میزان ابتلا در مشاغل آزاد و بازنشستگان هم بالاست.

در دو هفته گذشته اهواز خیز برداشته است و ابتلا سرعت و شتاب گرفته و این نشان می‌دهد مردم اهواز در دو هفته گذشته رعایت نکرده‌اند. افزایش آمار اهواز زنگ خطر است. رامشیر گواه این مساله است که رفتار خطرناک ۹۵ نفر را درگیر کرد.

سرعت ابتلا در خرمشهر کنترل شده است. ابتلا از شهر به سمت روستا رفته و روستاییان باید رعایت کنند ، تا امروز ۲۴۲ مورد بستری داریم و نسبت به دو هفته گذشته بیشتر شده است، بر اساس ابتلا در یک‌صد هزار نفر رامشیر اول است و پس از آن هفتکل و خرمشهر و باوی قرار دارند.

وضعیت اهواز به علت گستردگی و تراکم جمعیت، نگران‌کننده است. تاکید می‌کنم و به مردم اهواز هشدار می‌دهم که مراقبت بیشتری کنند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن