موضوعات داغ

با تلاش کارکنان شرکت ملی حفاری ایران در فروردین ماه محقق شد:اتمام عملیات حفر و تکمیل ۱۵ حلقه چاه های نفت و گاز در مناطق نفتخیز کشور

کارکنان سختکوش شرکت ملی حفاری ایران در فروردین ماه امسال در تلاشی بی وقفه و شبانه روزی موفق به اتمام عملیات حفر و تکمیل 15 حلقه چاه های نفت و گاز در مناطق نفتخیز کشور شدند.

 

 

 

به گزارش آوای کارون به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت در توضیح بیشتر در این باره گفت: این چاه ها شامل هفت حلقه توسعه ای / توصیفی و هشت حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

مهندس بابک زنگنه افزود: از این چاه ها ۱۴ حلقه در گسترده عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و یک حلقه در قالب پروژه ای تکمیل و در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفت.

وی متراژ حفاری در این مدت را هشت هزار و ۸۵۴ متر عنوان و اظهار کرد: در مدت پیش گفته ۲۰ مورد عملیات جابجایی دکل های حفاری در موقعیت های عملیاتی انجام گردید که شتاب بخشی در این کار نقش موثری در کاهش زمان حفاری خواهد داشت.

زنگنه با اشاره به اینکه از مجموع ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی ناوگان شرکت در مدت پیش گفته ۵۹ دکل در چرخه عملیات قرار داشته است، در زمینه خدمات یکپارچه جانبی حفاری، گفت: در بخش عملیات ویژه در یک ماه نخست سال ۶۰۲ متر حفاری افقی و جهت دار و ۱۷۳ متر مغزه گیری با ایجاد سه حفره محقق گردید.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران افزود: بر اساس گزارش مدیریت ها همچنین در حوزه مدیریت خدمات ویژه حفاری انجام ۲۰ مورد عملیات نمودارگیری ، ۲۵ مورد نمودارگیری از سیال و ۱۳ مورد چاه پیمایی صورت پذیرفت.

وی اظهار کرد: در مدیریت خدمات فنی حفاری نیز ۲۲ مورد عملیات لوله مغزی سیار، ۲۶ مورد آزمایش چاه با ساق مته، سه مورد عملیات ویژه حفاری با هوا، سه مورد عملیات ویژه به روش حفاری فروتعادلی، ۲۹ مورد لوله گذاری چاه، دو مورد نصب آویزه و هشت مورد آزمایش بهره دهی چاه گزارش گردیده است که این خدمات تخصصی به چاه های در دست حفاری و یا در حال بهره برداری ارایه می گردد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن